На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
«Венчурний бізнес — це коли інвестуються 10 компаній, з них половина стає банкрутами, у трьох ви повертаєте свої інвестиції, одна дає 10-кратне зростання й у ще одній компанії прибуток в 100 разів перевищує вкладення» — Тім Дрейпер
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
Рекомендації по вибору і реєстрації фірмових найменувань в Україні

 

Використання чужого фірмового найменування є досить грубим порушенням прав промислової власності і, як правило, пов’язано з застосуванням тих чи інших санкцій.

Бізнесменам потрібно мати на увазі, що в Україні не існує єдиного державного Реєстру фірмових назв і при реєстрації своєї нової фірми необхідно самому вияснити чи не використовує яка-небудь з уже існуючих в Україні фірм таке ж саме найменування і врахувати наступні поради патентного повіреного:

1. Найменування суб’єкта підприємницької діяльності — юридичної особи повинні містити відомості про його організаційно-правову форму та назву.

2. В найменуванні суб’єктів підприємницької діяльності — юридичних осіб повинна зазначатись лише одна, організаційно-правова форма.

3. В назві підприємства можуть використовуватись навіть такі терміни, які непередбачені законом, до прикладу, завод, фабрика, майстерня та інші.

4. У найменуванні суб’єктів підприємницької діяльності — юридичної особи забороняється використання повних або скорочених найменувань органів державної влади, органів місцевого самоврядування та похідних від цих найменувань.

5. У найменуванні суб’єкта підприємницької діяльності — юридичної особи також забороняється використання найменувань, тотожних найменуванню іншого суб’єкта підприємницької діяльності чи об’єднання громадян, внесених до відповідних реєстрів.

6. На сьогоднішній день є випадки, коли в органах державної реєстрації зареєстровані суб’єкти підприємницької діяльності — юридичні особи з тотожними найменуваннями. Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про підприємництво» ( 762/97-ВР ) щодо найменування суб’єкта підприємницької діяльності» не надає повноважень органу державної реєстрації зобов’язувати такі суб’єкти проводити перереєстрацію, а тільки передбачає, що здійснення перереєстрації суб’єктів підприємницької діяльності, в даному випадку, проводиться безоплатно.

7. Перереєстрація суб’єктів підприємницької діяльності з тотожним найменуванням повинна бути проведена до кінця 2003 року. При цьому, в зазначеній постанові не передбачено, який із суб’єктів підприємницької діяльності — юридичних осіб з тотожним найменуванням повинен перереєструватись.

8. Враховуючи те, що Реєстр суб’єктів підприємницької діяльності через недостатність матеріально-технічної бази і відсутність єдиного програмного забезпечення ще не функціонує в повній мірі, рекомендую підприємству звертатися за перевіркою на тотожність найменувань суб’єктів підприємницької діяльності — юридичних осіб до патентного повіреного.

9. Надійний правовий захист і впевненість в патентній чистоті Вашої фірмової назви забезпечує реєстрація її як товарного знака відповідно до Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг». Для цього заповніть бланк заяви і надішліть на адресу патентному повіреному.


Законодавчі документи, які регламентують порядок реєстрації і використання фірмових назв:
1) Закон України «Про підприємництво».
2) Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про підприємництво» щодо найменування суб’єктів підприємницької діяльності».
3) Закон України « Про охорону прав на знаки для товарів і послуг».
4) Постанова Кабінету Міністрів України «Про порядок державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності» №740 (25.05.1998).
5) Постанова Кабінету Міністрів України від 24.10.2001 N 1383 «Про внесення доповнення до постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.98 N 740».
6) Класифікація організаційно-правових форм господарювання, затверджена та введена в дію наказом Держстандарту України від 22.11.94 року N 288.


корисний матеріал? Натисніть:
наші клієнти з України (та Києва), Росії, США, інших країн
 
Захистіть ваші права, скориставшись нашими послугами:

Захистіть свій БРЕНД

подайте заяву на реєстрацію торгової марки (товарного знаку, логотипу) в Україні, за кордоном, або по всьому світу.

Захистіть свою інтеллектуальну власність

будь яка інтеллектуальна власність може бути захищена: комп’ютерна программа, веб-сайт, база даних, стаття, книга, пісня, музика, вірш, малюнок, інші твори науки, літератури та мистецтва.

Придбайте чи продайте

торгову марку (бренд, логотип, товарний знак), винахід, ідею, патент (база та список зареєстрованих ТМ, що продаються їх власниками)


Популярні питання:

інші питання...


Популярні новини:

інші новини...


Популярні статті:

інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100