На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Кишеньковий персональний комп’ютер (КПК) – обов’язковий атрибут безперервного творчого процесу і незамінна річ для творчої людини
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Свідоцтво на знак чи патент на промисловий зразок?

2018-10-12
Питання:

На емблемі нашої фірми є зображення компанії, з використанням графіки та кольорового шрифту, причому англійською мовою. Можемо ми зареєструвати права на емблему як на товарний знак або промисловий зразок (патент)?Відповідь:

В відношенні таких емблем можна реалізувати як реєстрацію товарного знаку, так і патенту на дизайн (промисловий зразок). Можлива и подвійна реєстрація.

Кожен із зазначених об'єктів охорони (товарний знак або промисловий зразок) має свої переваги та недоліки по відношенню до іншого.

Реєстрація емблем в якості товарного знаку дозволяє забезпечити необмежений термін охорони, шляхом продовження на кожні чергові 10 років в останній рік закінчення поточного терміну. Патент на промисловий зразок має обмежений термін дії - 10 + 5 років з дати подачі заявки.

У той же час товарний знак захищає одне ціле конкретне зображення і може застосовувати саме таке зображення, або "з зміною його окремих елементів, що не впливають на його розпізнавальну здатність".

В рамках патенту на промисловий зразок можна захистити необмежене число варіантів виконання емблем (за класом МКПО 11-05). Але у відношенні товарного знака для його захисту від незаконного використання можна прийти до використання поняття «подібність до ступеня змішування», що досить ефективно дозволяє захищатися від контрафакту, навіть у тому випадку, коли знак не копіюється, а дещо змінюється порушником.

Патент розглядається в обсязі представлених у ньому фотографій зразка та сукупності істотних ознак кожного варіанту, а для встановлення факту порушення патенту необхідна наявність у контрафактному виробі (емблемі) всіх ознак відповідного варіанту. Відобразити все можливі варіанти виконання в одному патенті, часто буває проблематично.

Затрати на реєстрацію товарних знаків від 8 тис. грн, на патентування промислових зразках - 5-6 тис. грн.

Час отримання свідоцтва на товарний знак близько 22 міс. (по прискореній процедурі - 7 мес.), патента на промисловий зразок - близько 6-8 місяців. (по прискореній процедурі - 2 мес.).

Так що вибирайте об'єкт охорони емблем виходячи з поставлених завдань і запланованого бюджету.корисний матеріал? Натисніть:
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100