На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У США «індустрія копірайту» створює 5% ВВП, а інтелектуальна власність є головною статтею експорту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Оплатна передача прав на використання запатентованих розробок

2011-05-21
Питання:

Я - фіз. особа-власник патенту, він же автор. Є намір оплатної передачі прав на використання запатентованих розробок. Який податок буде платити фіз.особа-патентовласник з отриманого доходу?

І чи може друга сторона (будь це ЮР або фіз.осіб) врахувати ці витрати?

Аналогічно, юридична особа-власник патенту, передає платно права Фіз. або Юр. особі. Який податок на дохід у Юр. особи-патентовласника?

І чи врахують витрати у другої сторони (фіз. або юр. особи)?



Відповідь:

Вважаю, що в першому випадку фіз. особа-ліцензіар (власник патенту) буде платити прибутковий податок, а юридична особа-ліцензіат буде платити податки в звичайному порядку відповідно до встановленої для нього схемою оподаткування (від доходу або від прибутку). Безумовно, юридична особа-ліцензіат може врахувати ці витрати (ліцензійні платежі у вигляді роялті або паушальних), відносячи їх на вартість виробленої за патентом продукції.

Аналогічно, у другому випадку, якщо юридична особа-ліцензіар (патентовласник) надає ліцензію іншій юр.особи (ліцензіату), перше отримує доходи від продажу ліцензії, сплачуючи з них податки, а друге враховує витрати на ліцензійні платежі, відносячи їх на вартість виробленої за патентом продукції.

При цьому у юр.особи-патентовласника патент враховується за балансом як нематеріальний актив і амортизується протягом терміну дії цього патенту (для винаходу - 20 років, для корисної моделі максимально 10 років, для промислового зразка максимально 15 років).

Випадок же надання ліцензії фіз.осіб важко прокоментувати, тому що физ.лицо не може бути виробником продукції. Для цього він повинен бути зареєстрований в якості індивідуального підприємця (ІП), або надати субліцензію законному учаснику цивільного обороту - юр.особи або ІП, щодо яких коментар даний вище.



корисний матеріал? Натисніть:

групи: Винаходи і корисні моделі; передача прав; методика навчання
теги: винахід; корисна модель; ліцензія




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100