На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Кишеньковий персональний комп’ютер (КПК) – обов’язковий атрибут безперервного творчого процесу і незамінна річ для творчої людини
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як захистити комп’ютерну програму?

2012-05-29
Питання:

Ми (я і мій напарник в Києві) розробляємо нову графічну програму з новими функціями. Які саме нюанси треба патентувати (по-американському принципу), тому що розраховуємо і там продавати? Яка відсоткова допустима схожість допускається щоб отримати патент? Чи треба патентувати і алгоритми аж до цифровки?



Відповідь:

Нову програму можна захистити свідоцтвом на реєстрацію комп'ютерної програми, яке видає Державна служба інтелектуальної власності України. При цьому необхідно врахувати, що ідея програми не захищається, а сама програма депонується без проведення експертизи, тобто під відповідальність заявника.

Для реєстрації програми представляється її вихідний код (текст програми), або фрагменти (зазвичай початок і кінець), а також найбільш характерні і нові, тобто розроблені заявником, графічні елементи (екранні форми). У матеріалах заявки на реєстрацію необхідно вказати відомі програми, використані при створенні Вашої програми.

Безумовно, просте копіювання чужих програм при цьому неприпустимо і може привести згодом до появи претензій з боку їх правовласників.

Патентування ж "у чистому вигляді" програмного продукту в якості винаходу законодавство України не допускає: «Правила складання та подання заявки на винахід та заявки на корисну модель», затверджені наказом Міністерства освіти і науки України № 22 від 22.01.2001 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 27 лютого 2001 за № 173/5364, деталізують положення Закону України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі" і визначають вимоги до документів заявки. Вимоги Правил є обов'язковими для заявників. У п. 2.5. Правил наводиться довгий перелік об'єктів, які не визнаються винаходами, в т.ч. це і комп'ютерні програми.

Проте можливо, наприклад, патентування нового інтерфейсу програми в якості патенту на промисловий зразок, або блок-схеми керуючого пристрою в якості патенту на винахід.

Додаємо перелік відомостей для підготовки до реєстрації комп'ютерної програми.



ПАТЕНТУВАТИ КОМП'ЮТЕРНІ ПРОГРАМИ,
РЕЄСТРАЦІЯ КОМП'ЮТЕРНОЇ ПРОГРАМИ,
СВІДОЦТВО ПРО АВТОРСЬКІ ПРАВА

корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; порушення прав
теги: закон, постанова; винахід; корисна модель; промисловий зразок; реєстрація; заявка; експертиза; наука




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100