На території держав, де діє Ваш патент (у тому числі України), патентовласник володіє виключними правами на розробку і може захищати їх всіма доступними і законними засобами.
Для того, власне, і існує патентна система, щоб власник патенту міг отримати адекватну винагороду за свій винахід. Тому теоретично питання зрозуміле, а перед Вами стоять технічні завдання реалізації своїх прав та пов'язані з ними труднощі і витрати.
Якщо в Україні свої права власника патенту Ви можете захищати безпосередньо, то в зарубіжних державах потрібно буде наймати для цього патентних адвокатів.
Думаю, що простіше було б спочатку виграти суд в України проти одного з порушників, щоб використовувати судове рішення в якості прецеденту в подальших суперечках.
Можливо, ефективним виявиться самостійний напрям претензії як українським, так і закордонним порушникам Ваших прав, з пропозицією вирішити ситуацію в досудовому порядку. За згодою порушників потрібно буде укладати ліцензійні угоди, для чого Вам все одно знадобляться послуги повірених / патентних адвокатів країн патентування, тому що ці угоди реєструються в кожній країні за її законами.
Перед тим, як приступити до реальних дій по захисту прав, доцільно провести порівняльний аналіз патенту з його застосуванням можливими порушниками, щоб встановити факт використання патенту. Для цього Вам потрібно вдатися до послуг експерта, або клопотати про його призначення в рамках судового процесу.