На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Документи для передачі прав на патент

2011-08-16
Питання:

1) Які документи потрібні для передачі прав по випуску продукції по патенту?

2) Якщо хто-небудь зробить продукт, що по своєму призначенню й по наявності ознак підходить під новий, запатентований нами продукт, чи можемо ми мати підстави для подачі позову в суд?

3) Якщо існує захист авторського права, то чи може компанія, використовуючи умови договору роботи й випуску продукції по патенту, передавати таке ж право третім особам у своєму або іншому регіонах і одержувати із цього відсоток?



Відповідь:

1. По першому питанню — мова йде про надання патентної ліцензії, тобто права на використання патенту при випуску продукції. Для цього складається й реєструється в Держдепартаменті ліцензійний договір, у якому описуються обсяг надаваних прав (виняткова або невиняткова ліцензія), умови надання права, строки, територія й ін. Сторони в такому договорі називаються "ліцензіар" (власник патенту) і "ліцензіат" (одержувач ліцензії). Договір складається в 3 прим., підписується обома сторонами й разом з супровідними документами й платіжкою на збір здається в Держдепартамент на реєстрацію. Строк реєстрації звичайно 2-3 мес. При реєстрації договору представником (повіреним) також оформляються доручення на нього.

2. Порушенням патенту вважається використання в продукції або технології кожної ознаки незалежного пункту формули патенту. Переслідувати порушника в адміністративному й/або судовому порядку може як власник патенту, так і власник виключної ліцензії. При видачі невиняткової ліцензії її власник у своєму регіоні може переслідувати порушника за дорученням від власника патенту як представник останнього. При цьому як аргументи можуть представлятися факти порушення патенту в конкретному регіоні.

3. Наскільки можна зрозуміти з питання, уточнюється можливість подальшої передачі права на використання патенту ліцензіатами в регіонах третім особам. Така можливість є, якщо основним ліцензійним договором між цими ліцензіатами й власником патенту передбачено право на надання субліцензій або хоча б немає заборони на такі дії. У субліцензійному договорі можуть бути передбачені платежі власникові патенту за надання ліцензіатом субліцензії. При видачі виключної ліцензії ліцензіат, як правило, одержує право на субліцензії, а власник патенту (ліцензіар) втрачає право на надання ліцензій іншим особам. Субліцензійні договори також можуть реєстріруватися в Держдепартаменті, можливо робити це одночасно з реєстрацією основної ліцензії.




корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; порушення прав; передача прав
теги: реєстрація; договір; ліцензія; судова практика; терміни




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100