На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

25 кращих винаходів людства за останні 25 років

2005-04-20

1. Бездротові технології
Розвиток технологій в останні чверть століття сильно змінило наш спосіб життя і стиль спілкування. Але жодний винахід не змінив наше життя так сильно, як настання епохи інтернету. До такого висновку прийшла група експертів, яких запросив телеканал CNN для складання списку 25 кращих винаходів.
У 1980 році не було мобільних телефонів, люди здобували інформацію з книг, а коли людині хотілося купити останні музичні записи, вона йшла у магазин грамплатівок. Сьогодні ми можемо одержати все це, не виходячи з будинку, за допомогою інтернету.
Інтернет дозволив спокушеним у новинках технологій меломанам вплинути на музичну індустрію і викликати зміни в музичному бізнесі. Текстові повідомлення, що передаються по мобільних телефонах, знову ввели в широкий побут письмове спілкування.

2. Оборонні технології
Розвиток військових технологій змінило спосіб ведення воєн. Супутники допомагають бомбам вразити мішень, роботи займаються розмінуванням мін в Іраку й обстежувати печери в Афганістані.

3. Альтернативні технології
Ріст цін на нафту став причиною посилення інтересу до двигунів на альтернативному паливі. Найбільшою популярністю користуються гібридні автомобілі — автомобілі, у яких використовується не менш двох джерел енергії (звичайні електрика і бензин).

4. Біотехнології

5. Комп’ютери
Наявність комп’ютера в будинку майже кожного американця стало ключовим фактором для розвитку нових технологій (комп’ютер зайняв п’ятий рядок у списку кращих технологічних інновацій). Але мати комп’ютер у будинку ще недостатньо. Ми хочемо використовувати технологічні досягнення не тільки в будинку, але й у будь-якому іншому місці. Тому сьогодні люди можуть користуватися бездротовим інтернетом у кав’ярні, аеропортах, університетах і багатьох інших місцях.

6. Лазери
Хоча патент на лазерні технології був отриманий у 1960 році, ці технології набули практичного застосування тільки через багато років, у медицині й у записі та відтворенні CD і DVD-дисків.

7. Геном
Багато які з інновацій, що змінили наше життя, з’явилися в наукових лабораторіях. Учені розшифрували генетичний склад багатьох організмів, що привело до розвитку біотехнології — науки про управління генетичним матеріалом організму.

8. Глобальні фінанси
Розвиток технологій і інтернету змінили те, як ми здійснюємо фінансові операції і користуємося банківськими послугами.
«Стало дуже зручно — ви можете за допомогою інтернету перевірити свій банківський рахунок, кредитну карту, свій фінансовий баланс, у будь-який час доби й у будь-який день тижня», — говорить Джім Сміт, віце-президент компанії Wells Fargo, що надає послуги в інтернеті.

9. Процесори
У міру того як використання комп’ютерів у світі ростуть, «мозки» комп’ютера — процесори — зменшуються в розмірі. Комп’ютерні чіпи зайняли дев’ятий рядок у списку технологічних інновацій. Сьогодні чіп, що уміщається на пучці, може зберігати велику кількість інформації.

10. Цифрові накопичувальні пристрої
Здатність зберігати великий обсяг інформації в мобільних телефонах або цифрових фотоапаратах робить технологічні новинки компактними.

11. Космос
У дослідженнях космосу надпотужний телескоп дозволив нам побачити галактики, розташовані на відстані більш 12 млрд світлового років від землі. Автоматичні космічні кораблі приземлилися на Марсі.

12. Оптоволокно
Номер 12 присвоїли волоконно-оптичному кабелеві — найтоншим скляним ниткам, по яких зображення й інформація передаються з кращою якістю, чим по звичайному кабелі і дротам. Волоконна оптика поліпшила якість телефонного зв’язку і дозволила розширити потужності телефонних мереж.

13. Супутникове радіо і телебачення
Технологічні інновації також змінили сферу розваг. Супутникове телебачення і радіо розширило можливості вибору для людей.

14. Аналіз ДНК
Аналіз ДНК дозволив возз’єднати дітей, що втратилися, і їхніх батьків після цунамі в Південно-Східній Азії. Генетична експертиза дозволила американським поліцейським піймати серійного убивцю з міста Вічіта штату Канзас, що зробив 10 убивств протягом 30 років.
Нові технології змінюють спосіб розслідування злочинів і пошуку злочинців. Хоча технологічні інновації ще не так широко поширені в практиці роботи правоохоронних органів, як показано в телевізійних програмах на кримінальну тему.

15. Відеоігри
Був зроблений великий стрибок у технологіях відеоігор. На початку 80-х, у першу хвилю популярності відеоігор, була популярна гра, у якій маленький жовтий кружок (Paс Man) «заковтував» крапки на екрані комп’ютера. А сьогодні індустрія відеоігор має оборот 10 млрд доларів у рік, і випускаються реалістичні ігри, що запрошують гравців у фантастичні світи, у світ спорту і на війну.

16. Біометрика
Біометрика — автоматизовані методи ідентифікації особистості або перевірка ідентичності на основі фізіологічних або поведінкових характеристик (для цієї мети інформація про людину, така, як відбитки пальців і риси особи, переводиться в цифрову форму) — стала номером 16 у списку.

17. Енерго і водозберігаючі технології
Деякі винаходи не зв’язані з новітніми технологіями, але також внесли великий вклад у зміну нашого життя. У їхньому числі — лампа денного світла, унітаз і душ.

18. Скануючий мікроскоп
Скануючий мікроскоп, що дозволяє бачити в тривимірному зображенні малюсінькі об’єкти, наприклад, голову мухи.

19. Батарейки
Серед інших внесених у список інновацій акумулятор.

20. Технології по боротьбі зі спамом
Але в міру того, як інтернет-технології удосконалюються, також удосконалюються супровідні їхні віруси і спам.
На зорі епохи інтернету всесвітня павутина виглядала як рай, у якому не було змія. Але сьогодні ми зав’язнули в проблемах, створених різними шахраями і вірусами в інтернету, що створили пастки, здатні вивести з ладу ваш комп’ютер і навіть украсти вашу особисту інформацію.
Як реакція на цю погрозу, з’явилася ціла індустрія по захисту користувачів комп’ютерів від спаму і вірусів.

21. Пульти дистанційного керування
Поява пульта дистанційного керування дозволило телеглядачам легко переключатися з каналу на канал.

22. Клонування тварин

23. Технології комп’ютерного моделювання
У промисловому виробництві поява роботів дозволило виконувати роботу швидше і дешевше. Роботи, а також технології комп’ютерного моделювання у виробництві, одержали номер 23 у списку.

24. Екрани з великою діагоналлю
У людей, що бажають подивитися телевізійні програми або пограти в нові відеоігри, було бажання мати великі по розміру і кращі по якості телеекрани. Технології задовольнили цю потребу — з’явилися плазмені телеекрани, телебачення високої чіткості HDTV і кінотеатри IMAX.

25. Технології прогнозування погоди

Images: http://www.newsru.com
джерело: Обозреватель
корисний матеріал? Натисніть:
2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100