На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Держава повинна побачити переваги людського потенціалу — знань, інтелектуальної власності, ідей — перед нафтою, газом, металом і нерухомістю: на відміну від природних копалин людський потенціал має здатність накопичуватися.
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
ПОРЯДОК
виробництва, зберігання, видачі контрольних марок та маркування примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2000 р. N 1555 ( 1555-2000-п ) (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 р. N 369)


Загальна частина

1. Дія цього Порядку поширюється на суб’єктів господарювання незалежно від форми власності, які здійснюють розповсюдження, імпорт, експорт, а також прокат примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних.

2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України «Про авторське право і суміжні права» ( 3792-12 ), «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних» ( 1587-14 ).

Виробництво контрольних марок

3. Контрольні марки виробляються на замовлення Державного департаменту інтелектуальної власності (далі — Департамент) суб’єктом господарювання (далі — виробник), визначеним відповідно до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» ( 1490-14 ) з урахуванням вимог Положення про порядок голографічного захисту документів і товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2001 р. N 171 ( 171-2001-п ) (Офіційний вісник України, 2001 р., N 9, ст. 355; 2002 р., N 27, ст. 1275).

4. Департамент подає виробнику зведену заявку-розрахунок за встановленою формою на виробництво необхідної кількості контрольних марок.

5. Витрати, пов’язані з виробництвом контрольних марок та організацією їх видачі, здійснюються за рахунок коштів державного бюджету.

6. Контрольна марка є самоклейним знаком одноразового використання, зовнішній бік якого має спеціальний голографічний захист. Розмір контрольної марки 18 х 26 міліметрів.

7. Контрольна марка має серію та номер.

8. Виробляються контрольні марки таких серій:

А — для примірників фонограм у формі магнітних носіїв та вінілових дисків;

В — для примірників аудіовізуальних творів та відеограм у формі магнітних носіїв та кіноплівки;

К — для примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних у формі оптичних носіїв.

9. Контрольні марки мають наскрізну нумерацію.

Номер контрольної марки складається з восьми знаків — шести цифр і двох літер українського алфавіту, які розміщуються на контрольній марці послідовно. Літери в номері контрольної марки є кодовим позначенням тиражу і замінюються після виготовлення кожного мільйона контрольних марок.

На контрольну марку наноситься інформація, яка дає змогу ідентифікувати відповідний примірник аудіовізуального твору, фонограми, відеограми, комп’ютерної програми, бази даних, на який наклеєна ця марка.

10. Зразки та технічний опис контрольних марок затверджуються МОН за погодженням з МВС і СБУ.

Виробник несе відповідальність згідно із законодавством за порушення вимог до виробництва контрольних марок.

Зберігання контрольних марок

11. Зберігання контрольних марок здійснюється з урахуванням вимог Положення про порядок голографічного захисту документів і товарів.

12. Право на зберігання контрольних марок мають:

виробник — з моменту їх виробництва до моменту передачі Департаменту, який є замовником контрольних марок;

Департамент — з моменту одержання контрольних марок від виробника до моменту видачі одержувачу контрольних марок;

одержувач контрольних марок — з моменту їх одержання від Департаменту до моменту маркування ними примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних.

Видача контрольних марок

13. Право на одержання контрольних марок мають імпортери, експортери та відтворювачі примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних.

14. Для одержання контрольних марок особи, зазначені в пункті 13 цього Порядку, з урахуванням вимог Закону України «Про авторське право і суміжні права» ( 3792-12 ) подають до Департаменту такі документи:

заяву встановленого зразка за формою, затвердженою МОН (у двох примірниках);

перелік назв примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних встановленого зразка за формою, затвердженою МОН, із зазначенням їх кількості, серії контрольних марок, якими маркуватимуться ці примірники, назв творів, зафіксованих на них, прізвища, імені їх авторів та виконавців (мовою оригіналу твору, у тому числі аудіовізуального, фонограми, відеограми, комп’ютерної програми, бази даних);

копію свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємництва діяльності;

копії установчих документів (у випадках, передбачених законодавством), довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України — для юридичних осіб;

копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду — для фізичних осіб;

копію ліцензії на здійснення господарської діяльності з впровадження голографічних захисних елементів;

копію державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів;

копію договору про передачу (відчуження) майнових прав авторів і (або) суб’єктів суміжних прав або договорів про передачу прав на використання аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних шляхом їх відтворення та розповсюдження їх примірників, починаючи з договору, за яким майнові права авторів і (або) суб’єктів суміжних прав або права на використання аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних передаються на територію України, або починаючи з договору, за яким майнові права авторів і (або) суб’єктів суміжних прав або права на використання аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних у разі виникнення цих прав на території України передаються від первинних суб’єктів зазначених прав. Заявник подає копії таких договорів, а також оригінал договору, за яким безпосередньо заявникові передаються майнові права авторів і (або) суб’єктів суміжних прав або права на використання аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних. До договору, складеного іноземною мовою, додається переклад українською мовою, засвідчений в установленому порядку.

У разі неможливості підтвердження наявності дозволу авторів на відтворення та розповсюдження примірників фонограм заявник може подати копію договору з визначеною Департаментом організацією колективного управління, яким надається право на відтворення та розповсюдження усіх зазначених у переліку до заяви творів з цих фонограм, крім творів, правомірність використання яких підтверджується іншими поданими заявником договорами.

У разі коли заявник є фізичною особою — суб’єктом підприємницької діяльності та водночас автором аудіовізуального твору, комп’ютерної програми чи бази даних, зазначених у переліку до заяви, для підтвердження правомірності використання їх примірників може подаватися копія державного свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір.

Заява та копії документів посвідчуються:

у разі подання заяви юридичною особою — підписом посадової особи заявника, який скріплюється печаткою;

у разі подання заяви фізичною особою — особистим підписом заявника або підписом уповноваженого ним представника. Заявник пред’являє документ, що посвідчує його особу. Представник пред’являє документ, що посвідчує його особу, та документ, що підтверджує його повноваження.

Оригінали документів повертаються заявнику разом з примірником рішення про видачу або про відмову у видачі контрольних марок.

Відповідальність за достовірність документів, поданих для одержання контрольних марок, несе заявник.

Забороняється вимагати від заявника документи та відомості, не передбачені цим пунктом.

У разі звернення у подальшому заявника до Департаменту з питань одержання контрольних марок документи, зазначені в абзацах четвертому — сьомому цього пункту, не вимагаються.

У разі внесення змін до документів, зазначених у цьому пункті, заявник зобов’язаний подати до Департаменту документи з внесеними до них змінами.

15. У заяві на одержання контрольних марок зазначаються дата звернення, кількість примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних, право на відтворення та розповсюдження яких передано за договорами, кількість контрольних марок, необхідних заявнику для маркування примірників.

16. Департамент, приймаючи заяву на одержання контрольних марок, робить відмітку про її одержання із зазначенням дати і номера реєстрації на другому примірнику цієї заяви, який залишається у заявника. Відмітка скріплюється підписом уповноваженої особи Департаменту, яка здійснила прийом документів, і штампом Департаменту.

Департамент протягом трьох робочих днів з дня прийняття заяви видає заявнику письмове рішення про видачу контрольних марок або про відмову у їх видачі. Форма рішення затверджується МОН.

У разі необхідності у перевірці інформації, зазначеної в документах на одержання контрольних марок, строк розгляду заяви може бути продовжено, але не більше ніж на 10 робочих днів, про що заявник повідомляється у письмовій формі.

17. У рішенні про видачу контрольних марок зазначається дата занесення даних про заявника до Єдиного реєстру одержувачів контрольних марок та його реєстраційний номер.

18. Підставами для прийняття рішення про відмову у видачі контрольних марок є:

подання заявником не всіх документів, зазначених в абзацах другому — дев’ятому пункту 14 цього Порядку;

оформлення документів на одержання контрольних марок з порушенням вимог цього Порядку;

зазначення у документах на одержання контрольних марок недостовірних відомостей;

порушення заявником прав суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав.

Рішення про відмову у видачі контрольних марок оформляється у двох примірниках, один з яких зберігається в Департаменті, а другий видається заявникові.

Обидва примірники рішення про відмову у видачі контрольних марок для засвідчення ознайомлення з ним підписуються:

від заявника — юридичної особи — посадовою особою заявника;

від заявника — фізичної особи — особисто заявником або уповноваженим ним представником.

Рішення про відмову у видачі контрольних марок може бути оскаржено до суду в порядку, встановленому законом.

19. Департамент на підставі рішення про видачу контрольних марок після подання заявником копії платіжного документа з відміткою банківської установи про перерахування вартості контрольних марок до Державного бюджету України протягом двох робочих днів забезпечує виробництво та видачу контрольних марок заявникові.

У разі неподання заявником копії платіжного документа з відміткою банківської установи про перерахування вартості контрольних марок до Державного бюджету України протягом одного календарного місяця після подання заяви Департамент анулює рішення про видачу контрольних марок, про що заявник повідомляється у письмовій формі.

За кожну контрольну марку заявник сплачує суму в розмірі одного відсотка неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Забороняється встановлення та справляння із заявників будь-яких інших платежів за одержання і використання контрольних марок.

20. Контрольні марки видаються заявнику у тій кількості, вартість яких сплачено, але не більше ніж зазначено у рішенні про їх видачу.

Видача контрольних марок здійснюється безпосередньо заявникам або їх представникам за умови подання ними відповідних документів, що підтверджують їх повноваження (довіреності на одержання контрольних марок), та пред’явлення документа, що посвідчує особу заявника або представника.

Контрольні марки видаються Департаментом за дорученням МОН. Відповідно до статті 4 Закону України «Про авторське право і суміжні права» ( 3792-12 ) МОН може залучати до видачі контрольних марок заклади, що належать до сфери його управління і входять до державної системи правової охорони інтелектуальної власності.

Будь-яка посередницька діяльність з одержання та розповсюдження контрольних марок забороняється.

Маркування примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних

21. Контрольні марки наклеюються на всі примірники аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних перед їх розповсюдженням, прокатом, крім випадків, передбачених частиною п’ятою статті 8 Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних» ( 1587-14 ).

На імпортовані примірники аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних контрольні марки наклеюються після митного оформлення на території України цих примірників.

На примірники аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних, що експортуються, контрольні марки наклеюються перед митним оформленням для перевезення через митний кордон України чи передачі іноземному контрагенту на митній території України.

22. На кожну упаковку примірника аудіовізуального твору, фонограми, відеограми, комп’ютерної програми, бази даних їх імпортерами, експортерами та відтворювачами наклеюється одна контрольна марка на зворотний бік упаковки (поліграфічну вкладку, целофанову обгортку тощо).

У разі коли кілька примірників різних за змістом аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних або розміщені на кількох носіях частини одного аудіовізуального твору, фонограми, відеограми, комп’ютерної програми, бази даних укладено в одну упаковку, яка є їх невід’ємною частиною, на неї наклеюється одна контрольна марка.

Контрольна марка наклеюється на упаковку примірника аудіовізуального твору, фонограми, відеограми, комп’ютерної програми, бази даних таким чином, щоб її лицьовий бік під час візуального огляду упаковки було видно повністю і чітко.


корисний матеріал? Натисніть:
наші клієнти з України (та Києва), Росії, США, інших країн
 
Захистіть ваші права, скориставшись нашими послугами:

Захистіть свій БРЕНД

подайте заяву на реєстрацію торгової марки (товарного знаку, логотипу) в Україні, за кордоном, або по всьому світу.

Захистіть свою інтеллектуальну власність

будь яка інтеллектуальна власність може бути захищена: комп’ютерна программа, веб-сайт, база даних, стаття, книга, пісня, музика, вірш, малюнок, інші твори науки, літератури та мистецтва.

Придбайте чи продайте

торгову марку (бренд, логотип, товарний знак), винахід, ідею, патент (база та список зареєстрованих ТМ, що продаються їх власниками)


Популярні питання:

інші питання...


Популярні новини:

інші новини...


Популярні статті:

інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100