На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
На земній кулі зареєстровано більше 30 млн. торговельних марок (в Україні – понад 100 тис.) і це число зростає щороку майже на мільйон
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як змінити зовнішній вигляд виробу, що виробляє конкурент, щоб уникнути «недобросовісної конкуренції»

2010-12-12
Питання:

Хочемо виробляти нашийники, взяли за основу дизайн зразка з одного сайту виробника, які займаються серійним виробництвом. Хотіли б його запатентувати. Але повністю не хотіли б міняти вигляд (дизайн) виробу, тільки невеликі зміни:

  • Де межа зміни дизайну, досить поміняти, наприклад, замок і поставити інший? В машинах різних моделей шестерінка однакова, але виробники у неї можуть бути різні.
  • Як краще запатентувати виріб, щоб була охорона нашого дизайну, і щоб ніхто інший не міг його використовувати в своїх цілях, тому що є ексклюзивні роботи?



  • Відповідь:

    Якщо у виробника нашийників є свій патент, то порушення його загрожує претензіями до Вас. Тому патентувати потрібно новий дизайн, невеликих відмінностей навряд чи буде достатньо для отримання власного патенту.

    Заявка на патент у відношенні об’єкта дизайну проходить експертизу в Укрпатенті на критерії новизни і оригінальності. Якщо для дотримання критерію новизни може бути досить мінімальних відмінностей від аналога, то для дотримання критерію оригінальності потрібні більш значні відмінності від аналогів, оскільки суттєві ознаки заявленого об’єкта повинні бути «обумовлені творчим характером виробу».

    Безсумнівно, ступінь змін є оцінною категорією і визначається експертом Укрпатенту суб’єктивно на підставі досвіду та власної думки про необхідний масштаб новизни. Але просто поміняти одну деталь швидше за все буде недостатньо для отримання нового патенту. Інша справа, що таких мінімальних змін може виявитися цілком достатньо для того, щоб не вважати, що випускається Вами продукція контрафактна, яка виготовляється з порушенням чужого патенту.

    При порівнянні патенту з Вашою продукцією у разі заміни хоча б однієї деталі, якщо вона описана у формулі (сукупності суттєвих ознак) патенту, порушення патенту не буде. Тому на практиці можливо виробляти продукцію на основі чужого патенту з мінімальними змінами, не порушуючи його. Саме порушення при цьому визначається «накладенням» формули (сукупності ознак) патенту на порівнюваний виріб.

    При повній наявності всіх ознак патенту у виробі патент вважається використаним. Для забезпечення максимального обсягу охорони Вашого патенту в заявці потрібно відобразити максимально можливе число варіантів виконання об’єкта. При цьому несуттєві і потенційно змінювальні вузли та/або деталі можна не відображати у формулі (сукупності суттєвих ознак).



    корисний матеріал? Натисніть:

    групи: реєстрація прав; порушення прав; Недобросовісна конкуренція
    теги: заявка; експертиза; порушення права; недобросовісна конкуренція; дизайн




    інші питання...
    © Ярослав Ващук, 2003-2023
    при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
    [pageinfo]
    сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100