На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У наступних світових війнах буде розвертатися боротьба за інтелектуальну власність, а не за нафту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

На острові Антигуа відкрився легальний піратський інтернет-сервіс

2009-07-11

На острові Антигуа, який був колись рідним домом піратів Карибського моря, відкрився зовсім легальний піратський інтернет-сервіс

Адміністрація сайту Zookz стверджує, що в засіках є півтори тисячі кінофільмів й 50 тисяч музичних композицій. Бажаючі їх скачати повинні оформити підписку вартістю $9,95 на місяць. Правовласники не одержать із нього ні копійки завдяки своєрідному законодавству маленької держави Антигуа й Барбуда.

Справа в тому, що ця країна не приймає участі в Міжнародній угоді по торговельних аспектах прав інтелектуальної власності (TRIPS), тому що так і не змогла домовитися із Всесвітньою торговельною організацією із приводу своїх зобов’язань у рамках Загальної угоди по торгівлі послугами (GATS).

В 2004 році ВТО ухвалила, що США порушили GATS, заборонивши віртуальним казино, що базується на Антигуа, вийти на американський ринок. Сполучені Штати повинні були виплатити $21 млн компенсації, але відмовилися це зробити. У зв’язку із цим влада республіки Антигуа й Барбуда заявила, що GATS фактично втратило свою силу. ВТО із цим не згодна, але Zookz дотримується точки зору свого уряду

Між іншим, у Росії аналогічний сервіс теж є — це MP3Sparks (колишній горезвісний AllOfMP3). Оскільки Росія не є членом ВТО, TRIPS не має тут силиі. Незважаючи на те що в 2003 році Росія підписала Римську конвенцію про охорону прав артистів-виконавців, вітчизняні роялті-агентства ( «організації по керуванню правами на колективній основі») так і не уклали договорів з жодним із закордонних колег. У результаті російські виконавці не одержують гонорарів від використання їхньої музики за рубежем, і навпаки.


Джерело: Компьюлента

корисний матеріал? Натисніть:
інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2011
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100