На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Прибутки від використання патентів у світі зросли від 3 млрд дол. у 1982 році до 120 млрд дол. у 2003 році
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Що необхідно для ведення цього виду бізнесу та реєстрації франчайзингу?

2012-05-16
Питання:

Наша фірма збирається зайнятися франчайзингом, де ми будемо франчайзером. Ми маємо свою мережу магазинів роздрібної та оптової торгівлі, де у нас вироблений свій стиль, методи і технології ведення бізнесу. Є клієнти, які хочуть працювати по нашим стандартам, тобто по франчайзингу.

Що необхідно для ведення цього виду бізнесу та реєстрації франчайзингу? Як його захистити, щоб ніхто не зміг користуватись нашим стилем, методом і технологіями ведення бізнесу?

Найменування наших магазинів ми хотіли зареєструвати в якості нашого товарнаго знака (бренду), але в реєстрації нам з причин схожості з географічною назвою відмовили. Що можна зробити в цьому випадку?



Відповідь:

1. Ведення бізнесу на основі комерційної концесії (закордонна назва - франчайзингу) передбачає обов'язкову реєстрацію договору між сторонами. Такі договори потрібно реєструвати в органі, який провів реєстрацію франчайзі.

2. Якщо за цим договором передаються права на товарні знаки (торгові марки) та/або патенти, то такі договори підлягають обов'язковій реєстрації в Укрпатенті. Договір Ви можете скласти самі або ми можемо підготувати текст і потім будете узгоджувати між сторонами договору.

3. Термін реєстрації такого договору в Укрпатенті зазвичай 2-3 місяці.

4. Для захисту стилю, методів і технології ведення бізнесу можна використовувати режим захисту авторським правом та/або товарним знаком. У першому випадку реєструється на ім'я автора/авторів (а потім ці права переуступаются на фірму) один з відповідних об'єктів (бізнес-план і програма діяльності фірми, проект ведення бізнесу тощо).

У другому випадку реєструється торгова марка (якщо франчайзер ще не має торгової марки, під якою буде на основі договору виступати франчайзі).

5. Реєстрація торгової марки (товарного знака) може зайняти 1-1,5 роки і коштувати в залежності від виду знака (слово, малюнок, комбінація слова і малюнка), кількості класів товарів і послуг, які будуть маркуватися даними товарним знаком, а також терміновості реєстрації.

6. Укрпатент може відмовити через схожість знаку з географічним найменуванням, тому потрібно подивитися шляхи обходу цієї перешкоди, якщо ще не вичерпані можливості для апеляції.

7. Оскільки реєстрація нового знака займе 1-1,5 року, доцільно придбати готовий знак і відразу вводити його в господарський оборот.

8. Можлива також розробка і реєстрація нового знака, проте слід врахувати, що до його реєстрації договір франшизи не буде реєструватися, а можлива тільки безпатентна франшиза (тобто без передачі прав на товарний знак).



корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; передача прав; Комерційні найменування
теги: комерційне найменування; торговельна марка; реєстрація; передача права; договір; терміни




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100