|
Питання:
Ми з партнером розробили програму для комп'ютера і зареєстрували її. Отримали свідоцтво, в якому вказано два правовласника. Зараз ми хочемо розійтися. Які права на програму має кожен з нас? Ще питання - чи можливо внести дане ПО в статутний капітал організації, яку я хочу створити? Скільки приблизно коштує оцінка та юридичний супровід такого правочину (межі)?
Відповідь:
1. Щодо прав на програму кожного з правовласників можна керуватись посиланням ст.436 в Цивільному кодексі України № 435-IV від 16.01.2003 "1.
Авторське право на твір, створений у співавторстві, належить співавторам спільно, незалежно від того, становить такий твір одне нерозривне ціле чи складається з частин, кожна з яких може мати й самостійне значення ... 3. Відносини між співавторами можуть буті визначені договором. У разі відсутності такого договору авторське право на твір здійснюється всіма співавторами спільно ". У випадку, коли виключне право на результат інтелектуальної діяльності належить кільком особам спільно, кожен з правовласників може використовувати такий результат чи такий засіб за своїм розсудом, якщо угодою між правовласниками не передбачено інше. Взаємовідносини осіб, яким виключне право належить спільно, визначаються угодою між ними. Доходи від спільного використання результату інтелектуальної діяльності розподіляються між усіма правовласниками порівну, якщо угодою між ними не передбачено інше. Розпорядження виключним правом на результат інтелектуальної діяльності здійснюється правовласниками спільно. 2. Оскільки згідно з цією нормою кожен з правовласників може використовувати програму на свій розсуд, то ніщо не заважає Вам внести дане ПО в статутний капітал організації, яку Ви хочете створити. Оцінку ПО доцільно доручити сертифікованому з даної тематики (в області ІВ) оцінювача, поставивши перед ним конкретні завдання.
Програма для комп'ютера Реєстрація ПО Співавторство
корисний матеріал? Натисніть:
групи:
Комп’ютерні програми і бази даних; реєстрація прав
теги:
реєстрація; договір; комп'ютерні технології
|
|
Захистіть ваші права, скориставшись нашими послугами:
Захистіть свій БРЕНД
подайте заяву на реєстрацію торгової марки
(товарного знаку, логотипу) в Україні, за кордоном, або по всьому світу.
Захистіть свою інтеллектуальну власність
будь яка інтеллектуальна власність може бути захищена:
комп’ютерна программа, веб-сайт, база даних, стаття, книга, пісня, музика, вірш, малюнок, інші твори науки, літератури та мистецтва.
Придбайте чи продайте
торгову марку (бренд, логотип, товарний знак), винахід, ідею, патент
(база та список зареєстрованих ТМ, що продаються їх власниками)
|
|
|
інші питання... |
|