На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Патентний повірений на безоплатній основі надає консультації
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Якщо порушені права на винахід...

2010-12-18
Питання:

Маю патент України на винахід пристрою, що підвищує безпеку автомобіля. З інтернету дізнаюся, що "аналогічний" пристрій (в силу специфічності) входить в концепт нового Мерседеса. Що я хочу? Банально — грошей. Природно тільки на території держав, де поширюється дія мого патенту. Як вчинити у цьому випадку?Відповідь:

На території держав, де діє Ваш патент (у тому числі України), патентовласник володіє виключними правами на розробку і може захищати їх всіма доступними і законними засобами.

Для того, власне, і існує патентна система, щоб власник патенту міг отримати адекватну винагороду за свій винахід. Тому теоретично питання зрозуміле, а перед Вами стоять технічні завдання реалізації своїх прав та пов'язані з ними труднощі і витрати.

Якщо в Україні свої права власника патенту Ви можете захищати безпосередньо, то в зарубіжних державах потрібно буде наймати для цього патентних адвокатів.

Думаю, що простіше було б спочатку виграти суд в України проти одного з порушників, щоб використовувати судове рішення в якості прецеденту в подальших суперечках.

Можливо, ефективним виявиться самостійний напрям претензії як українським, так і закордонним порушникам Ваших прав, з пропозицією вирішити ситуацію в досудовому порядку. За згодою порушників потрібно буде укладати ліцензійні угоди, для чого Вам все одно знадобляться послуги повірених/патентних адвокатів країн патентування, тому що ці угоди реєструються в кожній країні за її законами.

Перед тим, як приступити до реальних дій по захисту прав, доцільно провести порівняльний аналіз патенту з його застосуванням можливими порушниками, щоб встановити факт використання патенту. Для цього Вам потрібно вдатися до послуг експерта, або клопотати про його призначення в рамках судового процесу.корисний матеріал? Натисніть:

групи: порушення прав
теги: закон, постанова; винахід; договір; порушення права; судова практика; суперечка
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100