На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Прибутки від використання патентів у світі зросли від 3 млрд дол. у 1982 році до 120 млрд дол. у 2003 році
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Патентне право на поширення SMS-сервісів для мобільних телефонів?

2011-06-17
Питання:

В 1999 році я передбачав широке поширення SMS-сервісів для мобільних телефонів. У той час шляхом відправлення SMS можна було одержати тільки анекдот за 10 центів.

Що можна робити зараз — можна довідатися, включивши радіо або канал телебачення.
Всі ідеї я виклав у вигляді технологічного проекту й зареєстрував авторське право, одержавши авторське свідоцтво. І хоча за законом авторське свідоцтво на способи, методи й ідеї не видається, на технологічний проект мені його видали. Всі викладені ідеї, як я й думав, одержали широке поширення й гіпотетично авторське свідоцтво може заблокувати їхнє використання, якщо буде призано судом порушення моїх прав (що навряд чи, тому що судді — дуже заздрі люди).

Могли б ви порадити як коректно і "гарно" запропонувати стільниковим операторам його (техпроект) купити, навіть якщо юристи оператора будуть упевнені, що його юридична чинність слабка?

Можливі мотиви покупки: для іміджу, "про всякий випадок", посудитися з один одним і т.д.



Відповідь:

Оскільки Ваша пропозиція захищена авторським правом, охороняється тільки сам текст опису Вашого проекту від незаконних запозичень або передруків без дозволу автора. Викладені у проекті ідеї авторським правом не охороняються, тому висунути претензії тим хто використовують різні види SMS-сервісів не можна. Це можна було б зробити при наявності у Вас патенту, що дає виключні права на технічні рішення, однак, наскільки я зрозумів, Ваша пропозиція не була запатентована у встановленому порядку через Укрпатент. Зробити це вже не можна, по-перше, через широку популярність даних рішень, тобто відсутності їхньої новизни, що перешкоджає патентуванню. По-друге, через проблематичність оформлення Вашої пропозиції у вигляді технічного рішення, оскільки опис цих сервісів складно представити у вигляді охороноздатної технології (способу), які охороняються патентами.

Відповідно до законодавства "спосіб — процес здійснення дій над матеріальним об’єктом за допомогою матеріальних засобів". Тобто, для забезпечення охороноздатності пропозиції у вигляді патенту необхідно представити її у вигляді певної послідовності операцій з технічними засобами, при цьому довести істотність використання саме даних засобів і певну послідовність їхнього використання. Якщо в цей час Ваші пропозиції були вдосконалені, тобто є певна новизна, то можна спробувати подати заявку на такий патент.

Запропонувати ж стільниковим операторам його купити можна, однак зацікавити їх можна, як нам представляється, тільки на предмет "патентних війн". Тобто, для того, щоб висунути претензії конкурентам. Незважаючи на слабість таких претензій, вони найчастіше утрудняють і дезорганізують роботу фірм через відволікання часу на перевіряючі і правоохоронні органи, що притягнуті конкурентом для захисту своїх авторських прав.



корисний матеріал? Натисніть:

групи: порушення прав; Недобросовісна конкуренція
теги: закон, постанова; заявка; недобросовісна конкуренція; судова практика




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100