Єдиного і повного списку творів, захищених авторським правом, не має. Адже відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права" авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення. Для виникнення і здійснення авторського права реєстрація твору не є обов'язковою. Особа, яка має авторське право для сповіщення про свої права може використовувати знак охорони авторського права, наприклад, "© Ярослав Ващук, 2004".
Для збільшення надійності охорони твору, особливо не опублікованого, бажано провести реєстрацію авторського права на цей твір в Державній службі інтелектуальної власності України. Заявка на реєстрацію авторського права авторів на твір повинна містити комплект установленої форми документів та відповідний платіж.
Публікація інформації про зареєстровані авторські права здійснюється в офіційному бюлетені "Авторське право", який виходить з друку один раз в півроку. Бюлетені є в наукових бібліотеках і Центрах НТІ.
Держслужбою планується до кінця року розміщувати дану інформацію на офіційному сайті.
Але, будь-який твір, не залежно від реєстрації, захищається авторським правом, яке, як правило, належить автору.
Для правомірного використання твору необхідно отримати дозвіл (ліцензію) автора або його представника, наприклад, організації колективного управління авторськими правами в Україні.