На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Держава повинна побачити переваги людського потенціалу — знань, інтелектуальної власності, ідей — перед нафтою, газом, металом і нерухомістю: на відміну від природних копалин людський потенціал має здатність накопичуватися.
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Патентування в зарубіжних країнах

2011-10-17
Питання:

Я отримав позитивне рішення про видачу патенту. Чи можу тепер запатентувати його в інших країнах?

Якщо ні, тоді взагалі нічого незрозуміло, як подавати заявки в усі країни одночасно не знаючи патентоспроможний винахід чи ні?Відповідь:

Подати заявку в зарубіжні країни можна зі збереженням пріоритету за датою подачі української заявки. Але це можливо не пізніше 1 року з дати подачі заявки в Укрпатент.

Подавати можна як за національною процедурою, тобто безпосередньо в країни, що Вас цікавлять, так і за міжнародною процедурою, тобто формально на весь світ.

Але за міжнародною процедурою до закінчення 30 міс. з дати першого пріоритету потрібно визначитися з країнами патентування.

Якщо ж український патент вже буде опубліковано, то далі подавати заявку за кордон загрожує відмовою з посиланням на власний же патент.

Тобто, подавати заявку за кордон у будь-якому випадку потрібно до публікації українського патенту, а при бажанні зберегти пріоритет - до закінчення 1 року з дати подання заявки.

Рішення ж про те, чи видавати патент в кожній з країн патентування, прийматиме патентне відомство кожної з цих країн.

При цьому отримання українського патенту (тим більше на корисну модель) не гарантує отримання зарубіжних патентів.

Може вийти так, що деякі країни видадуть патент за Вашою заявкою, а деякі ні, оскільки критерії охороноздатності в різних країнах відрізняються, як і підходи до експертизи.

Однак для оцінки патентоспроможності певною мірою можна орієнтуватися на висновки міжнародного пошукового органу (для України - Роспатенту) за результатами міжнародного пошуку, який проводиться після подачі міжнародної заявки.корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; світ
теги: винахід; корисна модель; заявка; експертиза; Україна
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100