На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

З якою метою патентувати винахід?

2011-06-14
Питання:

Наскільки доцільно патентувати винахід в Україні, якщо малоймовірно, що його будуть виробляти або продавати на території України? І чи можливо продати право на його використання в іншу державу?



Відповідь:

Все залежить від поставлених цілей. Якщо мета - продаж патенту або ліцензій на нього в іншій державі, то й патент потрібно отримувати в цій державі. Оскільки патент діє на території тієї держави (або регіону), де він зареєстрований.

Якщо є можливість подати заявку на патент відразу в іншій державі, минаючи подачу заявки в Україні, то для зазначеної вище мети це найбільш практичний шлях. До того ж, зазвичай більш дешевий. Але подавати заявку потрібно мовою країни патентування і за вимогами місцевого законодавства.

У той же час, за законодавством України заявка на патент, створений в Україні, може бути подана в іноземній державі після закінчення 3 міс. з дня подачі до Укрпатенту.
Або можлива подача відразу міжнародної заявки (за системою РСТ), але з обов'язковим зазначенням Україні в якості відомства, що одержує/країни патентування.

На практиці звичайно використовується практична і надійна система РСТ, оскільки при подачі такої заявки через Укрпатент матеріали подаються і листування ведеться російською мовою.

Іноді патентування в іншій країні здійснюють через резидента цієї країни, зазначеного як заявник, а себе вказують другим заявником та/або автором.

Так що є вибір між зазначеними варіантами.



корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав
теги: винахід; заявка; ліцензія




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100