На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Прибутки від використання патентів у світі зросли від 3 млрд дол. у 1982 році до 120 млрд дол. у 2003 році
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

А якщо торговельними марками володіє дочірня компанія?

2012-09-07
Питання:

У нас виникло запитання по торговельних марках, які належать нашій фірмі. Поясню чому. Документально наша фірма Д є дочірньою компанією Х. Які дії тоді можна почати відносно товарних знаків? Чи можуть товарні знаки перейти по праву спадкоємності, або на підставі злиття повинна бути їхня перереєстрація на Х? Чи може ліцензіат Х укладати ще один ліцензійний договір з іншим юр.особою, у якім він буде виступати ліцензіаром?Відповідь:

Якщо Д, незважаючи на дочерність стосовно Х, є самостійною юридичною особою (а саме це дотепер мало місце), то Д має право самостійно володіти знаками. Однак при цьому Х повинен мати законні підстави для їхнього використання на тарі, упакуванні, у рекламі і т.д. Це можна зробити передачею прав від Д до Х по ліцензії або поступкою знаків повністю або по певних видах товарів і/або послуг. В основному знаки Д зареєстровані по 35 класу, тобто для послуг просування товарів і т.п., тобто тим же, чим займається й Х. Тому все залежить від того, чиї інтереси дотримувати й у яких відносинах далі будуть їхні керівники.

В інтересах Х перевести всі знаки у свою власність, а потім усім дочкам дати ліцензії на їхнє використання.

В інтересах Д, якщо її керівництво прагне залишитися досить самостійним і мати свої економічні й правові важелі, потрібно не надавати право на ці знаки Х або дати ліцензії, які завжди можна припинити. Якщо ж між фірмами повна дружба й це одні люди (або навіть одна людина), то можливі як перший варіант (ліцензії від Д на Х), так і другий (поступка прав фірмі Х і потім ліцензії на дочку (на всіх інших дочок і синів). У відношенні "права спадкоємності, або на підставі злиття" потрібно зрозуміти, що мається на увазі. Якщо при злитті Д перестає бути юр.особою, те недостатньо буде просто внести зміни в кожний знак, написавши нового власника. Необхідно до ліквідації Д як юр.особи поступитися правом на знаки фірмі Х. Якщо ж Д залишиться юр.особою, те цей варіант описаний вище. Останнє Ваше питання (по субліцензіоному договору). Такий варіант можливий, тобто Д дає фірмі Х виключну ліцензію на використання знака (знаків), а Х при цьому одержує право надавати субліцензії іншим особам у необмеженій кількості. Однак у цьому варіанті Д втратить право давати ліцензії іншим особам, саме тому, що вже надала виключну ліцензію фірмі Х, і буде має право використовувати знаки тільки від своєї особи. 

ДОЧІРНЯ КОМПАНІЯ Й ЗНАК
ПЕРЕДАЧА ПРАВ НА ТОРГОВЕЛЬНУ МАРКУ
ЛІЦЕНЗІЇ НА ЇХНЄ ВИКОРИСТАННЯ ЗНАКА
СУБЛІЦЕНЗІЙНИЙ ДОГОВІР НА ЗНАК


корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; передача прав
теги: торговельна марка; закон, постанова; договір; ліцензія
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100