На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У США «індустрія копірайту» створює 5% ВВП, а інтелектуальна власність є головною статтею експорту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як провести патентний пошук?

2011-05-08
Питання:

1. Я винайшла іграшку, бачила в продажу схожі іграшки, засновані на тому ж принципі, але зміст іграшки інший (вона по іншому рухається, виконує інші дії). У такому випадку моя іграшка буде являтся корисною моделлю чи все ж таки винаходом?

2. Підкажіть, я правильно розумію, що спочатку потрібно провести патентний пошук і тільки потім подавати заявку на винахід? Як провести патентний пошук? Десь можна знайти список винаходів і корисних моделей в електронному вигляді або треба йти в патентну бібліотеку?Відповідь:

Багато конструкцій схожі, як і люди, але кожна людина, як і конструкція, індивідуальна, оскільки крім загальних ознак, володіє тільки йому властивими, що відрізняють від інших. При цьому сукупність усіх ознак і складає новизну.

Тому якщо Ваша іграшка по-іншому рухається, виконує інші дії тощо, то, слід гадати, це обумовлено її конструктивними та/або технологічними відмінностями.

Саме вони й обумовлюють новизну Вашої іграшки і можуть служити базою для подачі заявки на патент.

У залежності від ступеня відмінностей Вашої іграшки від аналогічних іграшок можна подавати заявку на отримання патенту на корисну модель чи винахід. У першому випадку масштаб відмінностей від відомих іграшок може бути істотно нижче, тому що корисна модель за законом повинна мати новизну, тобто ВСЯ сукупність її ознак не повинна бути відома з рівня техніки.

Для винаходу ж необхідно також відповідність критерію "винахідницький рівень", тобто розробка повинна в явному вигляді не слідувати з рівня техніки, чим винаходи відмежовуються від звичайного проектування.

Патентний пошук можна провести самостійно з інформаційно-пошуковій системі "Спеціалізована база даних (СБД)" Винаходи в Україні "Укрпатенту та / або Роспатенту на його сайті .

Для подачі заявки на корисну модель такого пошуку може бути цілком достатньо, тому що знайшовши близькі аналоги, можна взяти їх за основу для написання заявки.

Проте в безкоштовному доступі даної бази є тільки реферативна база патентів. Цього недостатньо для проведення повноцінного пошуку при подачі заявки на винахід. Крім того, потрібно знати методику пошуку, інакше можна пропустити велику кількість аналогів, що дасть недостовірний результат. Крім того, необхідний також пошук по базах зарубіжних країн. Тому для подачі заявки на винахід краще звернутися до фахівця.корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; методика навчання
теги: винахід; корисна модель; заявка; методика
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100