На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Сила інтелекту не в тому, щоб все знати, а в тому щоб знати, де в даний момент можна знайти необхідну інформацію
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

121. Как я и думала это не проблема собрать пакет документов и подать их на регистрацию торговой марки. — Не понимаю, в Киеве достаточно большое количество компании по регистрации значков,если это давольно легко и просто сделать без дополнительной помощи, тогда почему они пользуются споросом? Для меня это вопрос? Анна. Киев

Ви праві. Не проблема заповнити заявку, прикласти до неї зображення знаку і віднести в Укрпатент. Але це не кінцевий результат, який Ви прагнете досягти. Ви хочете захистити свої права на інтелектуальну власність! Чому при захисті прав на майно, честь, свободу і т.і. Ви не ідете з заявою самі в суд, а звертаєтесь до адвоката і шукаєте висококваліфікованого, досвідченого, порядного? Тому що Ви хочете виграти справу. Адже так? Аналогія тут абсолютна. Патентний повірений за кордоном це Patent Attorney — патентний адвокат. Як буде оформлена заявка, складений перелік товарів і послуг, описано зображення знака, проведено опонування експерту при відстоюванні своїх прав, визначення факту порушення Ваших прав на знак чи ймовірності порушення Вами прав інших суб’єктів залежить досягнення поставленої мети — отримання і захист виключних прав на Ваш знак. І ще, не менш важливий аргумент, при подачі заявки Ви сплачуєте держзбір 1020грн за подання заявки і проведення експертизи, результатом якої може бути рішення про відхилення заявки (невірно оформлені документи, зображення не відповідає умовам правового захисту, не вірно складений перелік товарів і послуг, тотожне зображення вже зареєстровано, на подібне Вашому знаку зображення подано раніше заявку і т.і.). Правилами проведення експертизи заявки не передбачено внесення змін в зображення і перелік товарів і послуг, а також повернення сплаченого збору. Знову необхідно подавати заявку, знову платити збір. Ну як Ви вважаєте, зекономили сотню гривнів?


122. Ситуация: юридическое лицо — нерезидент реализует товары в Украине и имеет зарегистрированную в Украине торговую марку (знак для товаров и услуг). Дистрибьютор этого юридического лица зарегистрировал эту же торговую марку (полностью одинаковую), но абсолютно по другим классам МКТУ, которые не имеют никакого отношения к производимой и реализуемой продукции. Есть серьезные основания предполагать, что компания-дистрибьютор не собирается производить товары согласно указанным в свидетельстве классам. По формальным признакам, регистрация вполне законная и четких оснований для ее отмены в судебном порядке нет. Каким, по Вашему мнению образом, возможно воспрепятствовать дальнейшему нарушению прав первоначального владельца свидетельства? Возможно, есть пути для судебного обжалования свидетельств?

А порушення прав то немає, адже дистибютер зареєстрував ТМ на «вільному» сегменту ринку. Але є можливість через суд звільнити цей сегмент ринку і відмінити реєстрацію ТМ, якщо вона протягом 3-х років не використовується по відношенню до зазначених у свідоцтві товарів (послуг). Якщо зображення ТМ є оригінальним і містить елементи творчості (є твором мистецтва), то не залежно від реєстрації його як ТМ, автор чи суб’єкт авторського права може реалізувати свої майнові права: відмінити реєстрацію ТМ і заборонити відтворення свого твору.


123. Скажите пожалуйста, может быть зарегистрирована торговая марка с изображением двухглавого орла держащего в лапах перед грудью щит?

Знак не буде зареєстрований при умові, якщо зображення: — тотожне або схоже настільки, що його можна сплутати з знаками, раніше зареєстрованими чи заявленими на реєстрацію в Україні на ім’я іншої особи для т аких самих або споріднених з ними товарів і послуг; — імітує державний герб любої країни. Степінь імітації (подібності) визначається в кожному конкретному випадку кваліфікаційною експертизою, що проводить орган реєстрації (Укрпатент).


124. Я хочу зарегистрировать торговый знак, ранее зарегистрированной торговой марки в ПОЛЬШЕ (они производят пищевые полуфабрикты, а мы хотим их здесь продавать, но под зарегистрированным в Украине торговым знаком, нами зарегистрированным). Меня интересует, есть ли где-то перечень ранее зарегистрированных торговых марок в Украине, чтобы узнать не регистрировалась ли эта торговая марка (выдан ли патент) другой компании. Ведь если она уже зарегистрирована, то я заплачу деньги за подачу заявки, а потом окажется, что данный торговый знак уже зарегистрирован другой компнаией и мне скажут «Простите, Вы опоздали!»

Ваш анализ процесса регистрации ТМ абсолютно верный. Более того, результат регистрации (не регистрации) Вы узнаете только через 2-2,5 года после подачи заявки (это оптимальный срок выполнения экспертизы Укрпатентом). Ускоренная экспертиза Укрпатентом проводится в течение 7-8 месяцев и стоимость ее 2000-3000грн. без учета сбора за подачу заявки (1020грн). Чтобы самостоятельно получить информацию о ранее зарегистрированных ТМ в Украине необходимою просмотреть весь регистрационный список ТМ в Украине, который открыт для доступа в виде официального бюллетеня «Промислова власність». Это более сотни томов, которые имеются в технических библиотеках и региональных Центрах НТИ. Для доступа до закрытой БД объектов промышленной собственности Укрпатента нужен специальный договор. Я такой доступ имею, поиск проводится в течение 10 дней, как по зарегистрированных, так и по поданных на регистрацию ТМ, стоимость услуг от 700 грн в зависимости от вида знака (словесный, изобразительный, комбинированный


125. У меня такой вопрос, мы подали на регистрацию комбинированный знак, но наши интересы пересеклись с фирмой, которая считает, что наш знак подобен знаку (в основном графическая часть), который они зарегистрировали. Не могли бы мы не подавая новой заявки и не отзывая поданную защитить лишь словесную часть.

Якщо по Вашій заявці ще не прийнято рішення про відповідність заявленого позначення умовам реєстрації знака, то, сплативши збір 26грн за внесення змін по ініціативі заявника в матеріали заявки, Ви можете замінити зображення знака, виключивши з нього зображувальну частину. Звертаю увагу, ніяких нових елементів — словесна частина повинна бути тотожна початковому варіанту, лише виведення зображення (графічної частини), тобто зменшення об’єму прав


126. Дело в том, что в связи с новым Законом принятым 25 июня, такие изменения не вносятся в материалы заявки, (замінити зображення знака, виключивши з нього зображувальну частину),даже если их внесут, то потом их можно оспорить на основании общего вида первоначально поданной заявки, так мне объяснили в Укрпатенте , а именно Савченко Валентина Борисовна, как мне выйти из этой ситуации даже не знаю, а выход очень нужно найти. Кстати, у Вас очень нужный и хороший сайт, много полезной информации, спасибо Вам. Элина.

По-перше, з прийнятих семи законів по внесенню змін в ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» 25 червня не приймався ні один : 1. N 751-XIV ( 751-14 ) від 16.06.99, ВВР, 1999, N 32, ст.266 2. N 2188-III ( 2188-14 ) від 21.12.2000, ВВР, 2001, N 8, ст.37 3. N 2783-III ( 2783-14 ) від 15.11.2001, ВВР, 2002, N 7, ст.51 4. N 2921-III ( 2921-14 ) від 10.01.2002, ВВР, 2002, N 16, ст.114 5. N 34-IV ( 34-15 ) від 04.07.2002, ВВР, 2002, N 35, ст.256 6. N 762-IV ( 762-15 ) від 15.05.2003, ВВР, 2003, N 30, ст.247 7. N 850-IV ( 850-15 ) від 22.05.2003, ВВР, 2003, N 35, ст.271 ). По-друге, виходячи з чинної редакції Закону і не піддаючи сумніву професіоналізм Савченко В.Б., я роблю висновок, що такі зміни в заявці можливі. Давайте, як спеціалісти, проаналізуємо його статті: «Стаття 10. Експертиза заявки ...7. Якщо заявником подано додаткові матеріали, то в процесі експертизи з’ясовується, чи не виходять вони за межі розкритої у поданій заявці суті позначення та переліку зазначених у заявці товарів і послуг. Додаткові матеріали виходять за межі розкритої у поданій заявці суті позначення, якщо вони містять ознаки, які слід включити до позначення, що заявляється як знак... Стаття 19. Визнання свідоцтва недійсним 1. Свідоцтво може бути визнано у судовому порядку недійсним повністю або частково у разі: ...б) наявності у свідоцтві елементів зображення знака та переліку товарів і послуг, яких не було у поданій заявці...» Вам необхідно внести зміни, які не виходять за межі розкритої у поданій заявці суті позначення, так як вони направлені на виключення окремих елементів з позначення. А визнання недійсним свідоцтва третьою стороною можливе у випадку, коли в зареєстрованому зображенні виявлені елементи, яких не було у поданій заявці. Чи не так?


127. 1)В процесі практичної діяльності натрапив на завдання реєстрації ЕФІРНОГО логотипу(позивних)радіостанції. Підкажіть, будь ласка, чи існує спеціальна процедура реєстрації саме такого виду логотипів. 2) Які документи вимагає Укрпатент для реєстрації звукових сигналів, чи їх комбінації як знаку для товарів і послуг.

Правилами складання, подання та розгляду заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг, яким керується Укрпатент, не передбачено спеціальної процедури реєстрації звукових позначень. Такі знаки реєструються Укрпатентом при наявності технічної можливості внесення їх до Реєстру та оприлюднення інформації стосовно їх реєстрації, тобто якщо їх практично можна виразити в «матеріалізованому» вигляді, наприклад в нотах для мелодійних звуків.


128. Чи існує на сьогоднішній день можливість правового захисту в Україні і Росії рекламного слогана від використання його іншими підприємствами (крім ст.8 ЗУ «Про рекламу»)? Чи необхідна реєстрація словосполучення, що використовується як рекламний слоган, в якості знака для товарів і послуг? Якщо так, то які наслідки використання зміненого зображення такого товарного знака (наприклад іншим шрифтом, в якості частини іншого речення, з іншими розділовими знаками тощо):1)самим заявником в рекламі заявлених товарів і послуг;2)незаявниками? Сподіваюсь на Вашу допомогу, шановний Ярослав Петрович,та користуючись нагодою, дякую за відповідь на моє запитання стосовно оформлення Договору про передачу права на одержання свідоцтва за заявкою.

По суті питань: 1. Так. Якщо це оригінальне художнє оформлення рекламного аркуша, то патентом на промисловий зразок. Або реєстрація як товарного знака. 2. Так, така реєстрація можлива. 3. Порушенням прав власника ТЗ є не тільки неправомірне використання тотожного, але й подібного позначення (словосполучення). В кожному конкретному випадку необхідно проводити аналіз подібності виходячи з можливого сприйняття позначення споживачем як тотожного, тобто чи не приводить існуючий рівень подібності до плутання (змішування) цих знаків. В більшості випадків, перераховані Вами зміни, не є достатні, щоб говорити про правову незалежність цих ТЗ.


129. Поясніть, будь ласка, про прискорення розгляду заявки на знак для товарів і послуг Укпатентом. Чи потрібно за це платити додаткові кошти і яку суму?

На сьогодні Укрпатент розглядає заявки по реєстрації ТМ протягом 20-24 місяців. Зменшити цей термін можна, якщо заказати по поданій (не менше як 6 місяців) заявці перевірку знака на подібність і тотожність у філії Укрпатенту «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг» (http://www.ip-centr.kiev.ua). Термін виконання — 1 місяць, вартість 2000 -3500грн, залежно від виду знака. Свій висновок Центр передає Укрпатенту, який протягом місяця готовить рішення про відповідність умовам правової охорони позначення і після сплати мита видає свідоцтво на ТМ.


130. Является ли фирменное наименование «Национальная акционерная страховая компания «Оранта» и фирменное наименование «Открытое акционерное общество «Страховая компания «Оранта-Днепр» сходными настолько, что их можно спутать при заключении договоров страхования?»

Якщо співставляти ці два комерційні (фірмові) найменування то правомірність їх використання мають обидва суб’єкти. У найменуванні суб’єкта підприємницької діяльності — юридичної особи забороняється використання найменувань, лише тотожних (а не подібних) найменуванню іншого суб’єкта підприємницької діяльності чи об’єднання громадян, внесених до відповідних реєстрів. До прикладу, «Приватне підприємство «Крона» і «Приватне підприємство «Крона» є тотожними, а «Товариство з обмеженою відповідальністю «Крона» і «Приватне підприємство «Крона» не є тотожними. Якщо оригінальна частина (до прикладу, «Оранта») комерційної назви використовується як торговельна марка (знак для товарів і послуг) і зареєстрована в установленому порядку, то власник свідоцтва на знак для товарів і послуг (виключних прав) вправі заборонити використання позначення («Оранта-Днепр»), схожого настільки, що його можна сплутати з зареєстрованим чи заявленим на реєстрацію в Україні на своє ім’я для таких самих послуг. Додаток: 1. ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про підприємництво» щодо найменування суб’єкта підприємницької діяльності» 5 квітня 2001 року N 2356-III: «...У найменуванні суб’єкта підприємницької діяльності — юридичної особи забороняється використання найменувань, тотожних найменуванню іншого суб’єкта підприємницької діяльності — юридичної особи чи об’єднання громадян, внесених до відповідних реєстрів.» 2. ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» 15 грудня 1993 року N 3689-XII: «...Стаття 6. Підстави для відмови в наданні правової охорони... 3. Не можуть бути зареєстровані як знаки позначення, які є тотожними або схожими настільки, що їх можна сплутати з: знаками, раніше зареєстрованими чи заявленими на реєстрацію в Україні на ім’я іншої особи для таких самих або споріднених з ними товарів і послуг; фірмовими найменуваннями, що відомі в Україні і належать іншим особам, які одержали право на них до дати подання до Установи заявки щодо таких же або споріднених з ними товарів і послуг...»


корисний матеріал? Натисніть:
наші клієнти з України (та Києва), Росії, США, інших країн
 
Захистіть ваші права, скориставшись нашими послугами:

Захистіть свій БРЕНД

подайте заяву на реєстрацію торгової марки (товарного знаку, логотипу) в Україні, за кордоном, або по всьому світу.

Захистіть свою інтеллектуальну власність

будь яка інтеллектуальна власність може бути захищена: комп’ютерна программа, веб-сайт, база даних, стаття, книга, пісня, музика, вірш, малюнок, інші твори науки, літератури та мистецтва.

Придбайте чи продайте

торгову марку (бренд, логотип, товарний знак), винахід, ідею, патент (база та список зареєстрованих ТМ, що продаються їх власниками)


Популярні питання:

інші питання...


Популярні новини:

інші новини...


Популярні статті:

інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100