На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

 


51. Каким образом можно получить официальную информацию (справку) о патентной чистоте разрабатываемой дизайнерской студией торговой марке (т.ч. название). В целом работа представляет комплекс решений по оформлению «фирменного» стиля и упаковке товаров, произведенных под данной торговой маркой.
Одесса. Андрей

На початку цього року Укрпатент відкрив доступ через Інтернет лише до СБД «Винаходи в Україні». По товарним знакам така база в розробці і можливо в 2004р. буде відкрита. Доступ до бази буде обмежений: договір і авансова оплата. Я працюю з Укрпатентом по спеціальному договору і по моїй заявці такий пошук з представленням офіційного звіту Укрпатенту (перевірка зображення на тотожність і схожість по зареєстрованих і поданих на реєстрацію ТМ) проводиться протягом 10-60 днів, вартість від 600грн, залежно від виду зображення, кількості класів товарів і послуг по МКТП та терміну (заявка на сторінці http://s.patent.km.ua/data/blanks/zayava_PP_totosnist_TS.doc)). До речі, Роспатент уже кілька років як відкрив в Інтернеті свої бази по винаходах, товарних знаках та промислових зразках і теж я працюю з ним на договірних умовах.


52. Если например подають заявку на тов. знак сразу в лат. и русаком написании (например Гепарсил-Geparsil), как потом это используется только вместе или можно каждое слово использовать отдельно. Одни говорят можно отдельно, другие что только как зявлено. Мне тоже кажется, что второе ближе к истине, я даже где-то читала, что такой вариант заявляется как этикетка, и используется только как заявлено (если не ошибаюсь). Ведь, если бы это было не так, то заявителям не приходилось тратиться на несколько заявок, а можно все заявить в одной. Харків. Еліна

Використовувати цих два слова Ви можете разом (словосполученням) і по одному, але виключні права Вам будуть належати лише на те позначення, яке зареєстроване. Давайте проаналізуємо можливі варіанти: 1. Зареєстровано одно із слів. Друге слово, на мою думку, можна використовувати без дозволу власника свідоцтва і навіть зареєструвати в специфічному графічному виконанні. 2. Зареєстровано словосполучення. Не санкціоноване використання одного із слів іншими суб’єктами може бути правомірним лише при умові, що суд визнає достатньо відмінностей між цими двома позначеннями, що мало ймовірно. Реєстрація іншими суб’єктами одного із слів може відбутися, якщо експертиза визначить достатньо відмінностей між цими двома позначеннями, що теж мало ймовірно. 3. Зареєстровано словосполучення і кожне слово окремо. З правової точки зору самий кращий варіант.


53. Меня интересует можно ли запатентовать три буквы «ООО», чтобы получить домен ооо.ua. Сколько это будет стоить, и как долго происходит регистрация. Минск. Владимир

Можно, при условии если подобное обозначение не зарегистрировано или не находится на стадии регистрации. Стоимость регистрации для резидента 1700 гривень срок -20 месяцев, 4-5 тис.гривень срок 7 месяцев. Для нерезидентов $450 +$200 +$200 срок 2 (по срочному тарифу +$500).


54. Сообщите, пожалуйста, Ваши тарифы (включая гонорар) за предварительную проверку и регистрацию товарного знака. Санкт-Петербург. Анна.

Работа, что выполняет патентный поверенный по регистрации товарной марки для заявителя с России: ­ оценка соответствия ТМ условиям правовой защити в Украине, ­ классификация товаров и услуг по МКТУ, ­ предварительная проверка ТМ на тождество и подобие по зарегистрированным в Украине ТМ, ­ оформление заявочных материалов и подача их в Укрпатент, ­ сопровождение формальной и квалификационной экспертизы знака в Укрпатенте, ­ внесение изменений в материалы заявки по результатам экспертизы, ­ получение свидетельства, ­ внесение изменений и продление действия свидетельства. Затраты на регистрацию: ­ сбор за подачу заявки (до 3-х кл. МКТУ) — 6000руб; ­ сбор за подачу заявки (с 4-го кл. МКТУ) — по 1500руб; ­ сбор за выдачу свидетельства — 500руб ­ гонорар — 6000руб Если Вам понадобятся услуги патентного поверенного, пришлите заполненный бланк заявки и Вам будет направлен проект договора с сметой затрат по регистрации ТМ.


55. Фирма «А», зарегистрированная в России и имеющая там зарегистрированный товарный знак, заключила лицензионное соглашение с фирмой «Б», находящейся на Украине, на использование знака на терриотрии Украины (при этом заявка на регистрацию знака в Украине в Укрпатент не подавалась). Почти одновременно с этим другая украинская фирма «В» получает Свидетельство Укрпатента о регистрации точно такого же знака по тем же самым классам МКТУ. В связи с этим четыре вопроса: 1) Правомерно ли вообще был заключен лицензионный договор между А и Б, без регистрации знака в Украине? 2) Может ли Б оспорить регистрацию знака фирмой В? 3) Может ли В оспорить правомерность лицензионного договора между А и Б? 4) Какую вообще силу имеет описанный лицензионный договор, заключеный между российской и украинской фирмами без регистрации знака в Украине? Харків. Никита

По суті питань: 1. Ні. Право на власне використання зареєстрованої ТМ, а також на надання дозволу (ліцензії) на використання іншим суб’єктам належить фірмі “А” лише на території Росії. 2. Ні. Немає підстав. 3. Ні. Немає необхідності. Договір не правомірний. 4. Ніякої. Так як на підставі даного договору відбулася передача прав яких не має. ТМ и название зарубежного предприятия с цель правовой защиты в Украине регистрируются как знаки для товаров и услуг в соответствии с ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг». Для регистрации необходимо иметь доверенность нерезидента и проводить ее необходимо только через патентного поверенного. Сбор за подачу заявки (до 3-х классов МКТУ) — $450. Госпошлина за выдачу свидетельства — $200. Услуги патентного поверенного — от $150. Решение о регистрации (не регистрации) получите через два года. Можно, при условии если подобное обозначение не зарегистрировано или не находится на стадии регистрации. Стоимость регистрации для резидента 1700 гривень срок -20 месяцев, 4-5 тис.гривень срок 7 месяцев. Для нерезидентов $450 +$200 +$200 срок 2 (по срочному тарифу +$500).


56. Через який час можна отримати свідоцтво на торгову марку, якщо заявка подана 01.04.2003 року. Свалява. В.В.

На сьогодні Укрпатентом видаються рішення по заявках, що подані 20-22 місяці тому назад. Планується в 2004 році термін розгляду заявок втановити не більшим 18 місяців. Прискорена експертиза проводиться за один місяць, вартість від 2500грн в залежності від типу знаку.


57. Чи можна використовувати напис «типу Боржомі» в рекламних цілях, і якщо можна, що для цього потрібно? Свалява. В.В.

Позначення „Боржомі” зареєстровано як ТЗ, а тому використання його на мінеральній воді буде правомірним при наявності ліцензії від власника. Використання на інших товарах буде не правомірним, тому що вводить в оману споживача.


58. Прошу сообщить где можно найти полный перечень зарегистрированных торговых марок Украины. Сімферополь. В’ячеслав

В Інтернеті з відкритим доступом такої БД немає. Необхідно користуватися офіційним бюлетенем „Промислова власність”, який видається з 1993 року і можна знайти в технічній бібліотеці або в регіональному ЦНТЕІ.


59. 1. Працівник підприємства розробляє знак для товарів та послуг. Чи не можна віднести створений знак перш за все до об’єктів авторського права. 2. Як захиститися від того, що створений знак працівник зареєструє за собою. Може ви порекомендуєте щось почитати з цього приводу, зрозуміло, крім законодавства. Дніпропетровськ. Андрій

Якщо хтось щось створив (навіть снігову бабу чи настінне ґрафіті), то цей об’єкт вважається авторським твором і охороняється відповідними законами не лише за життя автора, а ще років 70 після його смерті. Це означає, що ніхто, крім самого автора не може показувати створене ґрафіті за гроші, наживаючись на інтелекті, інвестованому автором у його твір. Отже, у всього витвореного є правовласник і перш ніж приступити до відтворення, потрібно запитати на це дозволу і, відповідно, заплатити якусь суму за експлуатацію частки чужого розуму. Майнові права на розроблений працівником знак для товарів і послуг можуть належати роботодавцю в наступних випадках: 1. Розробка виконана в порядку виконання службового завдання. 2. Розробка виконана на підставі договору замовлення. 3. Права передані відповідно до авторського (ліцензійного) договору.


корисний матеріал? Натисніть:
наші клієнти з України (та Києва), Росії, США, інших країн
 
Захистіть ваші права, скориставшись нашими послугами:

Захистіть свій БРЕНД

подайте заяву на реєстрацію торгової марки (товарного знаку, логотипу) в Україні, за кордоном, або по всьому світу.

Захистіть свою інтеллектуальну власність

будь яка інтеллектуальна власність може бути захищена: комп’ютерна программа, веб-сайт, база даних, стаття, книга, пісня, музика, вірш, малюнок, інші твори науки, літератури та мистецтва.

Придбайте чи продайте

торгову марку (бренд, логотип, товарний знак), винахід, ідею, патент (база та список зареєстрованих ТМ, що продаються їх власниками)


Популярні питання:

інші питання...


Популярні новини:

інші новини...


Популярні статті:

інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100