На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
«Венчурний бізнес — це коли інвестуються 10 компаній, з них половина стає банкрутами, у трьох ви повертаєте свої інвестиції, одна дає 10-кратне зростання й у ще одній компанії прибуток в 100 разів перевищує вкладення» — Тім Дрейпер
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Петербурзьке управління ФАС підтвердило право «Петмола» на використання торговельних марок «Янтар» й «Дружба»

2005-06-10

Петербурзьке управління федеральної антимонопольної служби (УФАС) підтвердило право ВАТ «Петмол» на використання торговельних марок «Янтар» й «Дружба». Нагадаємо, що московський завод «Каратів» вважає, що йому належить монопольне право на випуск цих популярних сирів. Тому після рішення УФАС «Карат» не збирається здаватися й має намір учинити «Петмолу» судовий позов.

Петербурзьке управління прийняло рішення відхилити претензії московського заводу «Карат» на право одноосібно випускати знамениті бренди, повідомляє «Коммерсантъ». «Сьогодні наша заява в петербурзький ФАС відхилена. І ми плануємо оскаржити його рішення у федеральній антимонопольній службі», — відзначив директор юридичного департаменту заводу «Карат» Ігор Євграф’єв. На думку пана Євграф’єва, обладнання для випуску сирів петербурзького заводу не відповідає необхідному рівню якості, що негативно впливає на репутацію сирів серед споживачів. Тому представники «Карата» повідомили Ъ про намір подати в суд на петербурзьке підприємство.

Тим часом монопольне право заводу «Карат» на популярні сирки вже поставлено під сумнів. Незважаючи на те що в 2000 році Роспатент дійсно віддав «Карату» ексклюзивне право на випуск сирів «Дружба» й «Янтар», у лютому 2005 року Палата по патентних спорах Федеральної служби по інтелектуальній власності, патентам і товарним знакам визнала незаконною реєстрацію цих товарних знаків. Правда, для того щоб рішення набутило чинності, необхідно, щоб його підписав глава Федеральної служби по інтелектуальній власності, патентам і товарним знакам Борис Сімонов, що, однак, поки цього не зробив.
Відзначимо, що ціна питання дійсно висока. На сьогоднішній день частка сирів під марками «Дружба» й «Янтар» становить близько 1% у річному обороті компанії «Петмол», що в 2004 році склав 2,6 млрд рублів. Продажі сиру під торговельними марками «Дружба» й «Янтар» займають близько 20% від усього ринку російських плавлених сирів.

Нагадаємо, що після розпаду Радянського Союзу правом випускати сири під торговельними марками «Дружба» й «Янтар» володіли не менш 20 підприємств. В 2000 році ЗАТ «Московський завод плавлених сирів «Карат» домігся реєстрації виключного права на виробництво сирів під такими назвами. Після цього завод став розсилати листи підприємствам й оптовим компаніям, що працюють із сирами «Дружба» й «Янтар», у яких наполягав на тому, що продукція інших виробників є контрафактною. Подібна вимога була прислана й у петербурзьке УФАС. «Карат» висунув претензії до комбінату «Петмол», що реалізує такі сири з 1966 року.
У відповідь на вимогу припинити випуск «Дружби» й «Янтарю» завод «Петмол» зажадав від місцевого УФАС визнати завод «Каратів» порушником закону про конкуренцію.

 

Джерело

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100