На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Уряд РФ стає на сторону електронних бібліотек

2004-11-02

Перша перемога компанії «КМ онлайн» над електронними бібліотеками в суді не залишила байдужим нікого. На прес-конференції, присвяченої десятиліттю Рунету, керівник Федерального агентства по друку і масових комунікаціях Михайло Сеславинський заявив, що він проти стягування з онлайнових бібліотек грошей за використання творів. За його словами, закриття бібліотек «завдасть великої шкоди широкої аудиторії користувачів, що у силу ряду причин не купують газети і не відвідують традиційні бібліотеки».

Михайло Сеславинський підкреслив, що гуманітарна значимість електронних баз даних величезна. Він порівняв онлайнові бібліотеки зі звичайними, районними: «Якщо районні або обласні бібліотеки купують книги і періодику, а потім надають їх в безкоштовне користування читачам, то у випадку з електронними бібліотеками відбувається аналогічний процес. Тому вимагати з власників електронних бібліотек «неймовірні гроші» за використання матеріалів — недоцільно». Також керівник Федерального агентства по друку і масових комунікаціях призвав провести конференцію під егідою ФАПМК, щоб усі зацікавлені сторони могли обговорити ситуацію і виробити визначені правила гри.

Ця ідея явно не збігається з намірами «КМ онлайн», піар-служба якої розіслала прес-реліз після перемоги в суді. «У даний час до розгляду в судах Росії готові 8 аналогічних позовів правовласників проти інших власників інтернет-сайтів, а також ведеться підготовка документації для ініціювання подальших судових справ як в області літератури, так і в області музики», — згадується в прес-релізі. Також у ньому приводяться слова судді після оголошення резолютивної частини рішення: «Суддя Басманного суду м. Москви С.Ф. Вознесенський поздоровив позивачів зі створенням прецеденту в області авторського права і підкреслив, що суд буде твердо дотримувати позиції дотримання закону у всіх сферах, у т.ч. в інтернеті».

Зважаючи на все, точка зору уряду (Михайло Сеславинський займав також посаду першого заступника міністра РФ по справах друку, телерадіомовлення і масових комунікацій) враховує не тільки правові, але і гуманітарні аспекти авторського права в інтернеті. Ці два підходи він просив виділити особливо при розгляді даної справи.


Компьюлента


корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100