На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Сила інтелекту не в тому, щоб все знати, а в тому щоб знати, де в даний момент можна знайти необхідну інформацію
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Sony платить німецькому винахіднику мільйони

2004-06-30

Після більш ніж тридцяти років суперечок японська компанія Sony погодилась виплатити кілька мільйонів євро німецькому винахіднику за те, що намагалась видати свій всесвітньо відомий плеєр Walkman за власний винахід. Заяву на видачу патенту на «портативний високотехнологічний пристрій для відтворення записаного звуку», тобто пристрій, аналогічний плеєру, Андреас Павел подав у 1977 році. У документах зазначалося, що винахідник бажає отримати патент на пристрій під назвою Stereobelt, який мав входи для навушників та спеціальну кнопку для зменшення звуку. Патент на цей пристрій був виданий йому у Великій Британії в 1978 році. На жаль, його серійне вироблення розпочати не вдалося. А рік потому ринок аудіомузики вибухнув через появу плеєра Walkman від компанії Sony, який мав схожість із винаходом німця. Коли німецький геній зрозумів, що японці роблять величезні гроші на його винаході, він подав до суду кілька позовів на японську компанію. Представники Sony одразу намагались довести, що винахід є заслугою генія японської електроніки Акио Моріті, який започаткував розробки концепції таких товарів. У 80-х роках минулого століття суд встав на бік японської компанії, зауваживши, що патент Павела, який частково базувався на вже існуючих у той час технологіях, є недійсним. Проте за кілька років акціонери Sony погодились перерахувати німецькому винахіднику DM 150 000.

Повністю конфлікт вдалося врегулювати лише в 2004 р., коли сторони досягли домовленості про виплату японською компанією кількох мільйонів євро на користь німецького винахідника зі слов’янським корінням, що зараз працює в Мілані.

Задоволений результатами тридцятирічних переговорів Павел заявив, що наступним його кроком стане позов на компанію Apple, плеєри якої, що називаються iPod, дуже схожі на його винахід 1978 року.

Ситуація німецького винахідника схожа на ситуацію багатьох його колег з інших країн світу: позови до американських судів із багатомільярдними вимогами не приймаються до розгляду.


О. Водоп’янов «Юридична газета»


корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100