Чотириста десять проектів прийшло на третій Конкурс російських інновацій, якій щорічно проводиться російським журналом «Експерт».
Торік у конкурсі брало участь 407 заявок; і в цьому, і торік число проектів, удруге поданих на конкурс, не перевищило 10%. Виріс і преміальний фонд конкурсу — із двох до більш ніж двох з половиною мільйонів доларів. Цікаво, що серед бажаючих дати грошей переможцям стало більше промислових компаній.
Розподіл по технологічним кластерам приблизно такий ж, як і в попередні роки: приблизно рівні частки (по 13-14%) належать чотирьом лідерам — енергетиці й альтернативним джерелам енергії, біотехнологіям і медицині, інформаційним технологіям і телекомунікаціям і кластерові «транспорт і моторобудування». З невеликим відривом за ними ідуть нанотехнології і нові матеріали, помітно знизилася в порівнянні з минулим роком частка приладобудування й електроніки.
Географічні лідери також колишні: Москва і Московська область і Санкт-Петербург. Третє місце Новосибірськ уступив Нижньому Новгороду, Калуга (не без участі Обнінська) і Уфа обігнали Томськ, що займав по кількості заявок у першому турі минулого конкурсу четверте місце. Як і торік, на подив слабкий представлений Урал (мало проектів з Єкатеринбурга, Челябінськ же ввійшов у десятку географічних лідерів завдяки атомграду Сніжинську).
Спрацювала по-своєму і нова номінація «проекти Білої книги», що ввели в цей раз у порядку експерименту: цілих 69 учасників конкурсу упевнені в тім, що можуть запропонувати капіталомісткі проекти галузевого, якщо не національного масштабу, які можна реалізувати в середньостроковій перспективі. Спектр пропозиції надзвичайно широкий — від нових варіантів холодного термояда до гуманітарної технології, покликаної народити «тіньовий інноваційний уряд». Розуміючи, що не всі конкурсанти в цій номінації адекватно оцінюють реальну значимість своїх проектів для майбутнього країни (утім, на те й існує експертна рада), організатори конкурсу все-таки залишаються вірні тезі «з чогось потрібно починати» і готові до розгляду самих нетривіальних ідей.
<і> «Експерт» №5, лютий 2004 рокуі>
корисний матеріал? Натисніть:
|