На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Патентний повірений на безоплатній основі надає консультації
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Інтернетчики протистоять рішенню уряду «відібрати» домен .UA

2003-09-03

Наприкінці липня побачило світло розпорядження уряду №447-р, відповідно до якого Держкомзв’язку разом з іншими органами виконавчої влади й учасниками українського ринку доручено створити «Український мережевий інформаційний центр» (УМІЦ), який би адміністрував домен .UA (див. БІЗНЕС №30 від 28.07.03 р., стор.89).

У такий спосіб уряд вирішив втрутитися в сформовану в Україні систему доменних імен і реанімувати УМІЦ. Однак учасникам інтернет-ринку дана постанова не сподобалася, оскільки в існуючому зараз УМІЦ слабко представлені інтереси громадськості.

Нагадаємо, що УМІЦ був створений у листопаду минулого року, і за задумом його організаторів (Держкомзв’язку , СБУ, Асоціація учасників ринку інтернет України (АУРІУ), Українська національна інтернет-асоціація (УНІА), асоціація операторів зв’язку «Телас») повинний був зайнятися адмініструванням домена .UA, відібравши цю функцію в ТОВ «Хостмастер».

Спочатку планувалося, що держава одержить у зазначеному центрі пакет голосів, що блокує, однак у результаті держоргани «продавили» собі контрольний пакет. Створення УМІЦ супроводжувалося конфліктом: від участі в ньому відмовилася найбільш масова асоціація, що поєднує учасників ринку, — Інтернет-асоціація України (Інау).

Першим на решение уряду відреагував адміністратор домена — «Хостмастер», що подав позов у Господарський суд м. Києва з проханням визнати недійсним зазначене вище розпорядження. У позовній заяві компанії відзначається, що уряд своїм розпорядженням позбавило ТОВ «Хостмастер» права на здійснення діяльності по адмініструванню домена .UA і тим самим порушило ряд законів, зокрема «Про підприємництво», «Про підприємства в Україні» і ін.

Тим часом українська громадськість продовжує розвивати домен .UA. Учасники суспільної наглядацької ради («Хостмастер», Інау і громадська організація «Українське інтернет-співтовариство») вирішили створити на своїй базі юридична особа.

У функції ради входить, зокрема, визначення запитів українських користувачів і операторів інтернету й ініціювання внесення відповідних змін у правила використання домена.

Ігор Дядюра (41), голова виконавчої ради Всеукраїнської громадської організації «Українське інтернет-співтовариство» (УІС):

- Добре це чи погано — державне регулювання домену? На це питання неможливо відповісти доти, поки не названі мети і порядок такого регулювання. А мети дійсно не визначені — ну хіба можна прийняти всерйоз запевняння, що «регулювання вводиться на прохання громадськості й учасників інтернет-ринку», при тім що «регулятори» ігнорують думку цих самих учасників (95% ринку належать членам Інау) і громадськості (єдиною всеукраїнською громадською організацією, зайнятої тільки розвитком інтернету і нічим іншим, є УІС).

Проведу аналогію, що допоможе зрозуміти що відбувається. У квітучому саду є дві групи людей. Перша — це ті, хто посадив цей сад і біля десяти років за ним доглядав і продовжує доглядати. Ці люди зібралися в альтанці й обговорюють реальні садівничі проблеми: які добрива внести, як бороти зі шкідниками, як організувати полив дерев, кого покликати на допомогу. Ця група запрошує всіх бажаючих працювати в саду, але тільки для спільної скоординованої і відповідальної роботи, а не для продажу врожаю і вирубки саду. У цей час інша група без усякого виразного обґрунтування повідомляє цей же сад «надбанням республіки» (призначивши себе головними «республіканцями») і починає бігати довкола нього із сокирами і лементами: «У саду немає стабільності!».

Ситуація сьогодні доведена до абсурду. Будь-які спроби переговорів зводяться до одному: «Чи спецслужби будуть домінувати в даному питанні, чи ніякі держоргани з вами взагалі співробітничати не стануть».

На наші кількаразові спроби з’ясувати, у чому укладаються інтереси держави в «доменному» питанні, — жодного слова у відповідь. На численні письмові запрошення — ні слова. На прохання уточнити, що неправильно в існуючому порядку адміністрування, — знову немає відповіді.

 

По матеріалах газети «Бизнес»

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100