На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У наступних світових війнах буде розвертатися боротьба за інтелектуальну власність, а не за нафту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Світові обсяги піратства зростають — BSA

2009-05-12

Асоціація Business Software Alliance сьогодні опублікувала глобальний звіт про світове положення справ з піратством в галузі інтелектуальної власності. По даним Business Software Alliance, торік на тлі фінансової кризи відбувся різкий сплеск піратської активності — 41% всіх програм, встановлених на персональних комп’ютерах користувачів були піратськими. Для виробників і розроблювачів програм це означає збитки в розмірі 53 млрд. доларів.

У порівнянні з 2007 роком, у минулому році обсяги поширення піратського софту виросли приблизно на 38%. При цьому, BSA відзначає, що такі країни як Китай і Росія, де обсяги піратського софту істотно вище середньосвітових показників, у минулому році активно й порівняно успішно боролися з незаконним поширенням піратських копій

Продажі носіїв, що містять піратське програмне забезпечення, у світовому масштабі виросли на 14%, досягши обсягу 88 млрд доларів. «Незважаючи на те, що по ряду країн ми фіксували майже 50%-е зниження незаконного софту, а по іншим 30%-е, у цілому піратство залишається прибутковим бізнесом і фінансові обороти від нього ростуть», — говорить Роберт Холеманн, президент BSA.

За його словами, зненацька негативні дані були отримані зі США — тут в 2008 році продавалася приблизно кожна п’ята украдена програма. По ринку США BSA зафіксувала найбільший приріст «варезу». Вважається, що тут позначається вплив кризи й зниження платоспроможності громадян

У цілому в глобальному масштабі самими активними користувачами піратських програм залишалися домашні користувачі, а також компанії малого бізнесу, де лише половина встановлених програм була постачена ліцензіями. «Типова ситуація — компанія малого бізнесу, що має 50 комп’ютерів, закуповує лише 25 ліцензій», — розповідає Холеманн.

Що стосується Росії, то тут за рік рівень піратства знизився відразу на 12% — з 80% на початок 2008 року, до 68% наприкінці минулого року. Аналітики говорять, що по легалізації активно працювали як самі виробники софту, так і користувачі, що закуповують нові програми легально.

У Китаї рівень піратства також знижується, але відбувається це повільно — усього на 10% за останні 4 роки. Зараз у КНР із кожних 100 програм 80 — піратські, говорять в BSA. Холеманн відзначає, що КНР знижує рівень піратства тільки завдяки зусиллям влади. Ні вендори, ні правоохоронні органи самі по собі тут майже не працюють. Також активно підтримують піратство й місцеві китайські провайдери, що пропонують користувачам архіви програм, більша частина яких нелегальна

Самими піратськими країнами у світі за версією BSA були названі: Грузія, Бангладеш, Вірменія, Азербайджан і Молдова. Тут рівень піратства в середньому становить 92-96%.


Джерело: CyberSecurity

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100