У майбутній версії операційної системи Windows з’явиться нова антипіратська технологія. Про це розповіли представники Microsoft. На сайті компанії говориться, що нова розробка буде базуватися на раніше реалізованій технології валідації ОС WGA (Windows Genuine Advantage), однак назва нової технології буде Windows Activation Technology, тому що воно «точніше відображає суть роботи програми».
У принципі, обидві технології вирішують те саме завдання — захист Windows від нелегального використання, але от працюють вони по-різному, говорять в корпорації.
Спочатку WGA дебютувала в 2006 році в сервіс-паку, випущеному для ОС Windows XP. В Windows Vista система WGA уже була убудована споконвічно. WGA дозволяла системі, а разом з нею й Microsoft, переконатися в тім, що ОС була активована легальними методами, а не за допомогою хакерського «кряку». Одним з основних недоліків WGA стало те, що вона передавала деякі дані на сервери Microsoft. Цей факт викликав обурення з боку користувачів, які затверджували, що корпорація порушує їх горезвісний «прайвісі».
За словами Джо Уільямса, генерального менеджера програми Worldwide Genuine Windows, створена система Windows Activation Technology «фундаментально відрізняється» від WGA, хоча мета її залишилася такою ж. «Основний принцип полягає в тому, щоб дозволити користувачам самим переконатися в тім, що використовувана ними система ліцензійна, а в тому випадку, якщо з’ясується, що система не має ліцензії — допомогти користувачам її одержати», — говорить він
«Технологія, використана в Windows 7 побудована на новому коді й найсучасніших методиках захисту Windows», — розповідає Уільямс.
Поки точних даних про те, як саме працює Windows Activation Technology немає, але відомо, що повністю піратську Windows вона відключати не буде, замість цього вона буде блокувати найбільш використовувані функції, відключати систему настроювання ОС і блокувати доступ до оновлень. Крім цього, Windows Activation Technology підтримує віртуалізацію, розгортання безлічі ОС із єдиного образу й міграцію системи в реальному часі
Джерело: CyberSecurity
корисний матеріал? Натисніть:
|