На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Ми не Чайна

2006-03-27

До болю знайоме словосполучення «made in china» сьогодні навряд чи викликає в споживачів роздратування, скоріше — ностальгію. Точно так само навряд чи найдуться сумніваючі в тім, що ключовими синонімами цього лейбла ставали «ширпортеб» або просто неякісний продукт «жовтої зборки». На цьому й зіграли власники торговельної марки «Not made in China».

Заявка на реєстрацію заяви про те, що продукт випущений не в Китаєві, як торговельна марка надійшла недавно в патентне відомство ЄС від компанії Alvito. Перший етап розгляду документи пройшли, і продукти з таким ярликом можу з’явитися вже через кілька місяців.

Однак, ця ініціатива викликала хвилю збурювання в КНР. Китайське патентне агентство відправило колегам у ЄС петицію за підписом більше десяти тисяч співвітчизників з вимогою відмовити компанії в реєстрації провокаційного вираження. Як указується в петиції, таке маркування завдає шкоди репутації китайських товарів й «дезорієнтують» споживачів у країнах ЄС.

Яке би рішення не прийняли в європейському відомстві, ясно, що подібне формулювання не має на увазі якої б то не було комунікаційної агресії убік Китаю, а саме обіграє вже існуючу репутацію китайської промисловості. Більше того, цей винахідливий хід гібралтарців Alvito у черговий раз повернув Китай до тієї проблеми, що Захід називає основною перешкодою для розвитку торговельних відносин — виробництву контрафакту — перед Росією, до речі, стоїть та ж проблема. На щастя, лейбл «made in USSR» під час відсутності в країні ринку, носить політичне забарвлення, так що залишається шанс переловити «піратів» без зайвого розголосу.


Джерело: «Китай обурений лейблом «Not made in China»»

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100