На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
«Венчурний бізнес — це коли інвестуються 10 компаній, з них половина стає банкрутами, у трьох ви повертаєте свої інвестиції, одна дає 10-кратне зростання й у ще одній компанії прибуток в 100 разів перевищує вкладення» — Тім Дрейпер
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Можна використовувати частину (слоган) зареєстрованого комбінованого знака?

2011-09-06
Питання:

Чи можна без дозволу власника комбінованого (логотип і слоган) товарного знака використовувати частину (слоган) ним зареєстрованого знака?

Є якась компанія, є в неї логотип і слоган, включений у цей логотип, це є її зареєстрованим товарним знаком. З іншого боку — виходить газета, що підтримує тематику цієї компанії, але при цьому назва газети є слоганом цієї компанії (газета й компанія незалежні один від одного). Чи має право газета використовувати цей слоган як свою назву? Або ж потрібно від компанії якісь дозволи одержати?



Відповідь:

1. Газета не має права без дозволу компанії — власника комбінованого товарного знака (логотипа й слогана) — використовувати частину цього знака, тобто слоган. Звичайно, власник знака вправі висунути претензії за умови, якщо знак зареєстрований на 16 клас МКТП (газети). Такі претензії засновані на нормах закону про те, що використанням знака вважається використання одного з його елементів (словесного або зображувального). При цьому видозміна газетою шрифту, написання, кольору й т.д. словесного елемента не вплине на можливість пред’явлення претензій, тому що в зареєстрованому комбінованому знаку захищеним вважається саме словосполучення (у цьому випадку слоган), тобто його семантика. Тому така назва газети буде визнана подібною до ступеня змішання зі словесним елементом комбінованого знака.

2. Компанія-власник знака не може претендувати на права власників газети відносно самої газети як видання. Але, як сказано вище, власник знака вправі висунути претензії у випадку незаконного використання його знака. У цьому випадку порушник повинен буде або одержати дозвіл власника знака на його використання за допомогою ліцензійної угоди або іншого договору, або змінити назву, або припинити випуск видання.



корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; передача прав
теги: торговельна марка; закон, постанова; договір; видавництво




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100