На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У США «індустрія копірайту» створює 5% ВВП, а інтелектуальна власність є головною статтею експорту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Патентувати установку чи реєструвати товарний знак?

2011-08-07
Питання:

Наукова організація буде реєструвати товарний знак, що буде надалі розміщений на медичне устаткування (воно не запатентовано поки що). Чи потрібно одержувати патент на мед. установку перед тим, як одержимо свідоцтво на товарний знак, тобто чи можливо розміщення зареєстрованого товарного знака на незапатентовану медичну установку?Відповідь:

Маркування устаткування товарним знаком не зв’язано прямо з патентним захистом цієї установки. Товарний знак як позначення призначене для індивідуалізації товару (ст..1 Закону про товарні знаки). При цьому сам товар (у цьому випадку медична установка) може як містити запатентовані рішення (наприклад, конструктивне або відносно складу матеріалу), так і не містити їх.

Маркування товарним знаком вказує на виробника товарів і дозволяють легше просувати товар на ринку. Тому розміщення зареєстрованого товарного знака на незапатентовану медичну установку цілком законно. Інша справа, що при продажі незапатентованого нового обладнання, якщо воно цілком патентозатно, може втратитися можливість одержання патенту саме через факт відкритих продажів. Тому, якщо установка патентоздатна, доцільно подати заявку на патент до початку продажів або паралельно з ними, але не пізніше 6 місяців з початку продажів щоб уникнути втрати охороноздатності.корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав
теги: торговельна марка; закон, постанова; заявка
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2011
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100