На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
На земній кулі зареєстровано більше 30 млн. торговельних марок (в Україні – понад 100 тис.) і це число зростає щороку майже на мільйон
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Чи можуть при патентуванні вкрасти винахід?

2011-03-06
Питання:

Чув, що при патентуванні можуть вкрасти винахід, розкажіть, будь ласка, як цього уникнути, і на якому етапі потрібно розкривати секрет винаходу?Відповідь:

Взагалі хотілося б, щоб українські розробки були настільки сучасні і затребувані, щоб їх прагнули вкрасти. На жаль, свою розробку дуже важко використовувати на практиці (у промисловості, будівництві та інших галузях). Зазвичай доводиться робити це насильно, долаючи безліч адміністративних, фінансових, організаційних, податкових та інших перешкод. Напевно, тому процес використання патентів називається у нас словом "впровадження", а, згідно Вікіпедії ", впровадження, часто насильницьке, чого-небудь нового.

Але не будемо про важку долю винахідників, це окреме питання. Поговоримо про крадіжки винаходів. Є досить багато відносно чесних способів відбирання чужих розробок. Чи потрібно їх обговорювати, або ж перейти до захисту від крадіжки? Щоб не провокувати, так і зробимо.

Перед будь-яким розробником зазвичай стоїть дилема: чи патентувати свою розробку або зберегти її сутність у режимі службової/комерційної таємниці, тобто фактично в режимі "ноу-хау", нормативна база про яку міститься в главі 46 ЦКУ «Право інтелектуальної власності на комерційну таємницю». Вибір залежить від можливості дотриматися режиму "ноу-хау", тобто наявності технічних, організаційних і правових засобів для цього, а також від змісту розробки, її наукоємності та можливості відтворення іншими особами. Безумовно, також і від фінансових можливостей розробника, тому що патентування, особливо закордонне - витратна процедура, до того ж вельми довга.

Але все-ж розкривати секрет своєї розробки доведеться, інакше навіщо вона зроблена, як не для користі суспільства? У процесі доведення розробки від ідеї до виробництва коло ознайомлених з нею розширюється, відповідно, ризики збільшуються. Ми рекомендуємо захищати свій інтелектуальний продукт поетапно, в міру його доопрацювання.

Можна вважати, що подавши заявку на патент, Ви в значній мірі уникли ризику втрати своїх прав. Але не варто до реєстрації патенту розголошувати його сутність повною мірою, оскільки це може призвести до можливості подачі іншою особою заявки на таке ж рішення, відмовити в реєстрації якого Укрпатент за законом не зможе, тому що до уваги приймаються вже опубліковані джерела, відкриті для загального доступу.

Та й після реєстрації патенту не в Ваших інтересах розкривати всі нюанси розробки. Навіщо позбавляти себе можливості отримати додатковий прибуток на тих "ноу-хау", без яких реалізувати винахід самостійно іншій особі буде важко. Такі секрети будуть додатковим захистом від крадіжки Вашої розробки, для реалізації якої доведеться звертатися до Вас, навіть купивши патент або ліцензію на нього.
Тому розглядайте опублікований патент як надводну частину айсбергу, обов'язкову для того, щоб розробка була "на плаву", тобто розкрита в достатній мірі для проходження експертизи в Укрпатенті.

Отримавши ж патент, можна і потрібно починати його просування, для чого і буде потрібно розкривати суть розробки. Але і тут намагайтеся висловлювати нюанси розробки через отримані від її використання ефекти, чим зацікавите інвестора і виробника.
Як бачите, гасло "не базікай" як і раніше актуальне і економічно обгрунтоване. Якщо ж у Вас настільки актуальна розробка, що за нею "ганяються", то не сумнівайтеся - вкрадуть, навіть якщо будете зберігати її в пакеті з написом "цілком таємно, спалити до прочитання".корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; порушення прав; Інноваційна діяльність
теги: винахід; реєстрація; заявка; експертиза; ліцензія; ноу-хау
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100