Все залежить від поставлених цілей. Якщо мета - продаж патенту або ліцензій на нього в іншій державі, то й патент потрібно отримувати в цій державі. Оскільки патент діє на території тієї держави (або регіону), де він зареєстрований.
Якщо є можливість подати заявку на патент відразу в іншій державі, минаючи подачу заявки в Україні, то для зазначеної вище мети це найбільш практичний шлях. До того ж, зазвичай більш дешевий. Але подавати заявку потрібно мовою країни патентування і за вимогами місцевого законодавства.
У той же час, за законодавством України заявка на патент, створений в Україні, може бути подана в іноземній державі після закінчення 3 міс. з дня подачі до Укрпатенту.
Або можлива подача відразу міжнародної заявки (за системою РСТ), але з обов'язковим зазначенням Україні в якості відомства, що одержує/країни патентування.
На практиці звичайно використовується практична і надійна система РСТ, оскільки при подачі такої заявки через Укрпатент матеріали подаються і листування ведеться російською мовою.
Іноді патентування в іншій країні здійснюють через резидента цієї країни, зазначеного як заявник, а себе вказують другим заявником та/або автором.
Так що є вибір між зазначеними варіантами.