Якщо Д, незважаючи на дочірність стосовно Х, є самостійною юридичною особою (а саме це дотепер мало місце), то Д має право самостійно володіти знаками. Однак при цьому Х повинен мати законні підстави для їхнього використання на тарі, упакуванні, у рекламі і т.д. Це можна зробити передачею прав від Д до Х по ліцензії або поступкою знаків повністю або по певних видах товарів і/або послуг. В основному знаки Д зареєстровані по 35 класу, тобто для послуг просування товарів і т.д., тобто тим же, чим займається й Х. Тому все залежить від того, чиї інтереси дотримувати й у яких відносинах далі будуть їхні керівники.
В інтересах Х перевести всі знаки у свою власність, а потім усім дочкам дати ліцензії на їхнє використання. В інтересах Д, якщо її керівництво прагне залишитися досить самостійним і мати свої економічні й правові важелі, потрібно не надавати право на ці знаки Х або дати ліцензії, які завжди можна припинити. Якщо ж між фірмами повна дружба й це одні люди (або навіть одна людина), то можливі як перший варіант (ліцензії від Д на Х), так і другий (поступка прав фірмі Х і потім ліцензії на дочку (на всіх інших дочок і синів).
У відношенні "права спадкоємності, або на підставі злиття" потрібно зрозуміти, що мається на увазі. Якщо при злитті Д перестає бути юр.особою, то недостатньо буде просто внести зміни в кожний знак, написавши нового власника. Необхідно до ліквідації Д як юр.особи поступитися правом на знаки фірмі Х. Якщо ж Д залишиться юр.особою, те цей варіант описаний вище.
Останнє Ваше питання по субліцензіоному договору. Такий варіант можливий, тобто Д дає фірмі Х виключну ліцензію на використання знака (знаків), а Х при цьому одержує право надавати субліцензії іншим особам у необмеженій кількості. Однак у цьому варіанті Д втратить право давати ліцензії іншим особам, саме тому, що вже надала виключну ліцензію фірмі Х, і буде має право використовувати знаки тільки від своєї особи.