|
Питання:
Власники патенту - фізичні особи (4 людини), один з яких є засновником юридичної особи - виробника запатентованої продукції. Як можна вчинити в даній ситуації, як оформити відносини між патентовласниками, між ними і юридичною особою, не порушуючи закон, не зупиняючи виробництво? При цьому немає ні ліцензійного договору, ні договору між патентовласниками, а запатентована продукція виробляється.
Відповідь:
В описаній Вами ситуації один із співвласників патенту є засновником фірми, використовує патент. Згідно з законодавством взаємини осіб, яким виключне право належить спільно, визначається угодою між ними. Оскільки угоди не було, кожен власник може використовувати патент на свій розсуд, за винятком випадків поступки патенту і надання ліцензії третім особам. Значить, власник фірми, що використовує патент, має право отримувати прибуток від його використання, не ділячись з іншими співвласниками патенту. Однак при цьому він повинен виплачувати винагороду авторам патенту, розмір якого також повинен визначатися угодою між авторами та даними співвласником патенту, а при відсутності згоди між сторонами вирішуватися в судовому порядку.
Якщо будь-який або декілька з патентовласників, які не є засновниками фірми-виробника за патентом, домовляться з четвертим (власником фірми) про спільне використання патенту, братимуть участь у використанні патенту в різній формі (організаційної, фінансової, консультаційної, проектної та ін.), то доцільно укласти угоду між цими особами щодо розподілу прибутку від використання патенту. У той же час, як сказано вище, кожен з них має право самостійно вводити патент в господарський оборот.
корисний матеріал? Натисніть:
|
|
Захистіть ваші права, скориставшись нашими послугами:
Захистіть свій БРЕНД
подайте заяву на реєстрацію торгової марки
(товарного знаку, логотипу) в Україні, за кордоном, або по всьому світу.
Захистіть свою інтеллектуальну власність
будь яка інтеллектуальна власність може бути захищена:
комп’ютерна программа, веб-сайт, база даних, стаття, книга, пісня, музика, вірш, малюнок, інші твори науки, літератури та мистецтва.
Придбайте чи продайте
торгову марку (бренд, логотип, товарний знак), винахід, ідею, патент
(база та список зареєстрованих ТМ, що продаються їх власниками)
|
|
|
інші питання... |
|