На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
«Венчурний бізнес — це коли інвестуються 10 компаній, з них половина стає банкрутами, у трьох ви повертаєте свої інвестиції, одна дає 10-кратне зростання й у ще одній компанії прибуток в 100 разів перевищує вкладення» — Тім Дрейпер
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як захистити патентом розробку?

2010-12-01
Питання:

Хочу сертифікувати і запатентувати атракціон, щоб надалі стати франчайзером. Справа в тому, що атракціон працює на базі іншого сертифікованого обладнання, що до атракціонів не має ніякого відношення. Дайте, будь ласка, пораду, як мені це зробити, з чого почати, скільки на це знадобиться часу і фінансів?Відповідь:

Ми займаємося питаннями охорони та захисту об'єктів інтелектуальної власності: патентів, товарних знаків, комп'ютерних програм, об'єктів авторського права.

З Вашого листа незрозуміло, до якого об'єкту можна віднести пропозицію, що розуміється під словами "запатентувати атракціон". Патентуються технічні рішення (конструкторські та технологічні).

Якщо Ви придумали новий атракціон, що відрізняється конструктивним виконанням від аналогічних, то його цілком можливо вдасться запатентувати. Для цього найбільш придатними об'єктами патентування можуть бути патент на винахід або корисну модель.

Якщо ж новий атракціон відрізняється оригінальним зовнішнім виглядом, то він може патентуватися як об'єкт дизайну, тобто патентом на промисловий зразок.

У разі, якщо розробка не підлягає патентуванню, можливо депонувати її в якості об'єкта авторського права, як авторський опис (проект) цієї розробки, а також складений для її просування бізнес-план.

Оскільки ми не займаємося комерціалізацією нових розробок, давати поради в цьому відношенні не можу. Але те, що спочатку доцільно захистити розробку патентом або авторським правом - правильне рішення.корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; реєстрація прав
теги: винахід; корисна модель; промисловий зразок; реєстрація
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100