На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Держава повинна побачити переваги людського потенціалу — знань, інтелектуальної власності, ідей — перед нафтою, газом, металом і нерухомістю: на відміну від природних копалин людський потенціал має здатність накопичуватися.
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Про об’єкти авторського права

2006-08-19
Валентин Чеботарьов

Питання. 1. Хотілося б дізнатися про способи захисту рольових систем — суміш певних правил, художнього тексту і закономірностей, за якими можуть грати інші Люди у настільні рольові ігри. 2. Чи можна захищати за допомогою Державної реєстрації права на незавершений твір? Які наслідки такої реєстрації і який статус тих частин тексту, які з’являться вже після державної реєстрації незавершеного твору.


Відповідь.1. Об’єкти авторського права визначені у статті 8 Закону України 23.12.1993 року № 3792-ХІІ «Про авторське право і суміжні права» (далі — Закон). Настільні рольові ігри не є об’єктом авторського права. У разі, якщо вказані у листі рольові системи містять певні об’єкти авторського права (літературний письмовий твір, твір образотворчого мистецтва тощо), способи цивільного-правового захисту авторського права на такі об’єкти передбачені у статті 52 Закону «Способи цивільно-правового захисту авторського права і суміжних прав».

2. Авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення. Для виникнення і здійснення авторського права не вимагається реєстрація твору чи будь-яке інше спеціальне його оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей. Таким чином, державна реєстрація авторського права на твір (або частину твору) не є обов’язковою і не впливає на наявність чи відсутність авторського права у особи. Автор або особа, яка має авторське право, самостійно вирішує, який обсяг твору потрібно подати у складі заявки на реєстрацію для його ідентифікації, тобто для того, щоб відрізнити цей твір від інших творів. Заявник не має права вносити зміни до примірника твору після подачі заявки на державну реєстрацію авторського права на твір.

корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100