На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Географічні зазначення: характер прав, існуючі системи охорони та захист

2006-01-22
Генадій АНДРОЩУК

Хоча в Україні вже шість років поспіль (з 1999р.) діє Закон України «Про охорону прав на зазначення походження товарів», розроблені відповідні підзаконні акти в Державному реєстрі України назв місць походження товарів і прав на використання зареєстрованих кваліфікованих зазначень походження товарів, жодного з цих об’єктів не зареєстровано.

Водночас десятки зазначень походження товарів зареєстровано як словесні або комбіновані товарні знаки. Серед них, зокрема, назви мінеральних вод — «Трускавецька», «Нафтуся», «Миргородська», «Моршинська», «Нарзан». Деякі з них навіть внесені до відповідних Державних стандартів України.

Товарних знаків «Нафтуся» зареєстровано вже декілька, причому на ім’я виробників, які не мають жодного відношення до трускавецької «Нафтусі». Неконтрольоване використання цих позначень призводить до їх розмивання, втрати репутації, довіри до цього унікального національного надбання. Адже географічні зазначення слугують захисту нематеріальних цінностей, таких як ринкова диференціація, репутація і стандарти якості. Вони є також носіями культурної ідентичності нації, регіону.

Зростання економічного значення цих об’єктів промислової власності та колізія норм законів викликали негативні тенденції: конфлікти між виробниками, прояви недобросовісної конкуренції, введення в оману споживачів, зловживання правом, розгляд спорів в Антимонопольному комітеті України і судових позовів. Неоднозначними є і винесені судові рішення.

Правозастосувальна практика Росії пішла іншим шляхом. Тут зареєстровано 74 назви місця походження товарів. Серед них — «Нарзан», «Ессентуки», «Полюстрово», «Вологодское масло», «Оренбургский пуховый платок», «Гжель», «Хохлома», «Вологодское кружево», «Тульський пряник» тощо. Хоча не обійшлося і без викривлень. Як назви місць походження зареєстровані зокрема «Русская водка», «Московская», сир «Адыгейский». На наш погляд це загальновживані видові назви товару (внаслідок виробництва товару з цією назвою протягом тривалого часу різними виробниками)…


Повний текст статті в 11 і 12 номерах ц.р. журналу «Інтелектуальна власність»

корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100