На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Держава повинна побачити переваги людського потенціалу — знань, інтелектуальної власності, ідей — перед нафтою, газом, металом і нерухомістю: на відміну від природних копалин людський потенціал має здатність накопичуватися.
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Виробники мінеральної води продовжують поділяти назву

2005-02-05
Світлана ПОПЕЛЬ

ЗАТ «Миргородський завод продтоварів «Калинка» подав у Полтавський обласний господарський суд позов, у якому вимагає визнати частково недійсними свідоцтво на знаки для товарів і послуг, видані ЗАТ «Миргородський завод мінеральних вод». У даному позові мова йде про надання самостійної правової охорони словесним позначенням «Миргородська» і Myrgorodska, і утримується прохання про визнання їхніми географічними назвами.

«Назва «Миргородська» рівнозначно відноситься до будь-якої води, що добувається з Миргородського родовища мінеральних вод, — пояснює позицію «Калинки» адвокат, патентний повірений Олег Дроздович. — Це найменування вказує на властивості води і місце її походження. При цьому властивості мінеральної води «Миргородська» визначені природними факторами і місцем розташування родовища. Таким чином, термін «миргородська» фактично є географічним найменуванням, або найменуванням місця походження товару. Відповідно до пункту 3 статті 6 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», на даному етапі розвитку національного законодавства і міжнародної практики це виключає реєстрацію «Миргородської» як знака для товарів і послуг щодо мінеральної води і супутніх послуг».

Варто відзначити, що Миргородський завод мінеральних вод, що входить у структуру компанії «ИДС», ще наприкінці 1990-х рр. запатентував у Держдепартаменті інтелектуальної власності у встановленому законодавством порядку назву торговельної марки «Миргородська», її етикетку і навіть форму пляшки. Але незважаючи на це, у вересні 2004 р. господарський суд міста Києва відмовив МЗМВ по позові про обмеження права «Калинки» на використання найменування «Миргородська» при видобутку і реалізації мінеральної води. Рішення було підтверджено апеляційною інстанцією. У червні минулого року суд Ленінського району Полтави відхилив претензії до «Калинки» щодо заявленого неправомірного використання найменування «Миргородська» і відповідної етикетки. При цьому суд узяв до уваги висновок судової експертизи Харківського інституту судових експертиз ім. М. Бокаріуса, що визначила, що етикетка «Миргородська N 2» і знак для товарів і послуг Миргородського заводу мінеральних вод «не містять художніх елементів, схожих до ступеня змішання», а реклама «не є оманною для споживача».

Однак у грудні 2004 р. Господарський суд м. Києва цілком задовольнив позов МЗМВ про визнання недійсним свідоцтва України N 33640 на знак для товарів і послуг «Миргородська N 2«. Саме після даного рішення МЗП «Калинка» вирішив домогтися того, щоб знак «Миргородська» був визнаний як географічне місце походження товару. За словами голови правління ЗАТ «Миргородський завод продтоварів «Калинка» Олени Лазебної, основним аргументом підприємства при подачі позову до Миргородського заводу мінеральних вод став той факт, що водні ресурси країни є державною власністю. «Приватизація прав на використання основи курорту міста Миргород — мінеральної природної води — є незаконною», — вважає вона.

У той же час юрист компанії «ИДС» Юрій Гаркуша відзначає, що дотепер в Україні не було прецедентів, коли товарний знак був би визнаний як географічне місце походження товару. «Якщо суд усе-таки піде на це, ми можемо стати свідками абсурдної ситуації: будь-який підприємець, знаходячись на території Миргорода, зможе розливати в пляшки будь-яку воду, навіть з-під крана, і називати її «Миргородська», — коментує він.

Сьогодні в Миргороді видобутком мінеральної води, крім МЗМВ і МЗП «Калинка», займаються також кілька санаторно-курортних організацій, однак вони не здійснюють її промисловий розлив, а використовують воду винятково в лікувальних цілях. Якщо МЗП «Калинка» виграє суд, і назва «Миргородська» буде визнано географічною, виробників однойменної мінеральної води в цьому місті може стати набагато більше. Таке змішання марок, на думку фахівців «ИДС», буде вводити споживачів в оману, що може нанести шкоду здоров’ю мільйонів українців. «У свідомості більшості споживачів «Миргородська» — це не просто торговельна марка, а синонім корисної води надійної якості. А чи зможе закон гарантувати якість «Миргородської», якщо вона стане розливатися на кожнім куті?», — дивується пан Горкуша.

У «ИДС» думають, що дії керівництва «Калинки» спрямовані на збільшення продажів «Миргородської N 2» за рахунок їхньої компанії. Можливо, власники МЗМВ почасти і праві. Протягом останніх років компанія «ИДС» активно інвестує мільйони доларів у рекламні заходи і просування на ринок мінеральної води під торговельною маркою «Миргородська». У той же час після капітального переустаткування заводу продтоварів «Калинка» його власники на рекламу свого продукту для кінцевого споживача практично не витрачаються. І хоча пані Лазебна зтверджує, що відсутність масштабних рекламних кампаній було пов’язано із судовими позовами, на думку незалежних експертів, «Калинка» просто вирішила заощадити на традиційній рекламі і забезпечити собі визнання на ринку завдяки доданню публічному розголосові судових розглядів, прямо зв’язаних з назвою власної продукції.

У свою чергу Олена Лазебна запевняє, що посилені перевірки, що проходили на підприємстві протягом усього минулого року, негативно вплинули на імідж і обсяги продажів «Миргородської N 2«. По наших попередніх підрахунках, у результаті несумлінної конкуренції наше підприємство втратило близько 5 млн. грн.», — підкреслює вона.

Цікаво, що відповідно до державних ліцензій, виданим обом підприємствам на розробку природних надр, максимально дозволений обсяг видобутку мінеральної води для ЗАТ «Миргородський завод мінеральних вод» складає 500 куб. м у добу, для ЗАТ «Миргородський завод продтоварів «Калинка»» — всього 75 куб. м/добу.

джерело: «Деловая неделя», N4, 2005
корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100