На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
В Україні на 01.10.2013 (з 1992 р.) зареєстровано 394423 охоронних документів на ОПВ, із них патентів: 108167 на винаходи, 83871 на корисні моделі, 25522 на промзразки, 176805 свідоцтв на знаки для товарів і послуг, 13 свідоцтв на топографії ІМС, 20 реєстрацій КЗПТ та 25 свідоцтв на право на використання зареєстрованих КЗПТ
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

18. Деякі важливі кроки, які необхідно продумати при розробці стратегії в області інтелектуальної власності

2004-07-31
Всесвітня організація інтелектуальної власності

( (див. початок)

 

...

  • Перевірте бази даних по товарних знаках, щоб уникнути використання існуючого товарного знаку і забезпечити охорону товарних знаків до випуску нового продукту або послуги з новою фабричною маркою. При цьому важливо подумати про експортні ринки й уникнути використання фабричних марок, що можуть мати небажане значення на якій-небудь іноземній мові.
  • Виявити патентоспроможний об’єкт і переконатися в тім, що він запатентований досить оперативно, для того щоб уникнути втрату винаходу на користь конкурентів.
  • Переконатися, що патентоспроможні винаходи не належать також іншим особам і не опубліковані до подачі патентної заявки. Щоб відповідати критерієві патентоспроможності, винаходи повинні вважатися «новими». Раннє розкриття винаходу (наприклад через публікацію) істотно знизить шанс того, що винахід буде вважатися новим і тому патентоспроможним.
  • Переконаєтеся в тім, що промислові секрети охороняються на підприємстві, і підготуйте, якщо це необхідно, угоду про конфіденційність (див. http://www.ipr-helpdesk.org/t_en/t_001_en.asp) при веденні переговорів і обміні інформацією з бізнес партнерами, для того щоб забезпечити охорону промислових секретів.
  • У випадку фірм, орієнтованих на експорт, необхідно переконатися в тім, що ІВ охороняється на всіх потенційних експортних ринках. У випадку патентів важливо враховувати той факт, що підприємство, як правило, має 12 місяців з дати подачі національної заявки для подачі такої ж патентної заявки в інших країнах.
  • Використовуйте ваш портфель ІВ як важіль при пошуку джерел фінансування вашого бізнес (наприклад включіть активи ІВ, особливо патенти, корисні моделі і промислові зразки у ваш бізнес-план, оскільки він може допомогти вам переконати інвесторів у ринкових можливостях вашого підприємства).
  • Використовуйте патентну інформацію, наявну в базах даних по патентах, для розробки вашої стратегії в сфері бізнесу.
  • При проведенні спільних досліджень з іншими підприємствами або дослідницькими інститутами переконаєтеся в тім, що вам досить ясно, кому буде належати потенційна ІВ, створена в результаті дослідницького проекту.
  • Проконтролюйте ринок і переконаєтеся в тім, що ваші активи ІВ не порушуються. Якщо ви знайшли порушення ваших прав ІВ, можна порадити вам установити контакт із юристом (див. також «Что должно делать ваше МСП для урегулирования споров, связанных с интеллектуальной собственностью»).
  • Якщо ви не упевнені щодо того, як щонайкраще охороняти нематеріальні активи вашої компанії, проведення інвентаризації ІВ може бути першим гарним кроком для виявлення всієї цінної інформації вашої компанії і розробки стратегії в сфері ІВ. Іноді компанії просто не мають представлення про цінності активів, якими вони володіють у виді інформації, творчих ідей і ноу-хау і тому, можливо, не приймають належних кроків для їхнього захисту.

Цей список ні в якому разі не є вичерпним. Маються деякі базові стратегії, що були з успіхом впроваджені підприємствами, повною мірою включившими права ІВ у свою стратегію в сфері бізнесу...

(продовження)

джерело: Интеллектуальная собственность для бизнеса. Малые и средние предприятия (МСП)
корисний матеріал? Натисніть:




2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100