На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У США «індустрія копірайту» створює 5% ВВП, а інтелектуальна власність є головною статтею експорту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

9. Як може ваше МСП охороняти свою інтелектуальну власність за кордоном?

2004-07-10
Всесвітня організація інтелектуальної власності

( (див. початок)

 

...

НАЦІОНАЛЬНІ ЗАЯВКИ

Один з варіантів — це просити про охорону окремо в кожній країні, подаючи заявку безпосередньо в національні відомства промислової/інтелектуальної власності. Можливо, що кожна заявка повинна бути переведена на запропоновану мову, якою звичайно є мова тієї або іншої країни. Вам необхідно буде сплатити мито за національну заявку й особливо у випадку патентів вам належить довіритися юристові ІВ або повіреному, що допоможе вам переконатися в тім, що заявка відповідає національним вимогам. Якщо ви поки ще перебуваєте в стадії оцінки комерційної життєздатності винаходу або поки вивчаєте потенційні експортні ринки або партнерів по ліцензії, національний процес може виявитися особливо дорога і складним, особливо якщо охорона запитується у великому числі країн. У таких випадках можливості, пропоновані керованими ВОІВ системами міжнародної охрани винаходів, товарних знаків і промислових зразків, забезпечують більш просту і звичайно менш дорогу альтернативу.

РЕГІОНАЛЬНІ ЗАЯВКИ

Деякі країни уклали регіональні угоди для одержання охорони ІВ у всьому регіоні з допомогу єдиної заявки. Регіональні відомства ІВ включають:

  • Європейське патентне відомство (для європейських патентів): http://www.european-patent-office.org
  • Відомство по гармонізації внутрішнього ринку (для товарних знаків і в майбутньому промислових зразків країн Європейського співтовариства): http://oami.eu.int/
  • Африканську регіональну організацію промислової власності (АРОПВ, регіональне відомство ІВ для англомовних країн Африки у відношенні патентів, товарних знаків і промислових зразків): http://aripo.wipo.net/
  • Африканську організацію інтелектуальної власності (АОІВ, регіональне відомство ІВ для франкомовних країн Африки у відношенні патентів, товарних знаків, промислових зразків і в майбутньому географічних вказівок і топологій інтегральних мікросхем): http://oapi.wipo.net/
  • Євразійське патентне відомство (патентна охорона в країнах Співдружності Незалежних Держав): http://www.eapo.org/
  • Відомство товарних знаків і зразків країн Бенілюкс (охорона товарних знаків і промислових зразків у Бельгії, Нідерландах і Люксембурзі): http://www.bmb-bbm.org/ & http://www.bbtm-bbdm.org/
  • Патентне відомство Ради по співробітництву арабських держав Затоки (патенти): http://www.gulf-patent-office.org.sa/

МІЖНАРОДНА ОХОРОНА

Керовані ВОІВ системи міжнародної охорони істотно спрощують процес одночасного запиту охорони ІВ у великому числі країн. Система міжнародної охорони дозволяє вам замість заповнення національних заявок на багатьох мовах заповнити єдину заявку на одній мові і сплатити одне заявочне мито. Ці міжнародні системи подачі заявок не тільки полегшують процес, але і також у випадку товарних знаків і промислових зразків значно скорочують ваші витрати на одержання міжнародної охорони (у випадку патентів РСТ допомагає вашому МСП виграти час для оцінки комерційної цінності вашого винаходу, перш ніж платити національні мита на національній фазі цього процесу).

Керовані ВОІВ системи міжнародної охорони включають три різних механізми охорони конкретних прав промислової власності.

  • Міжнародна охорона винаходів надається в рамках системи РСТ — всесвітньої системи спрощеної подачі заявок на патент. Подаючи одну міжнародну патентну заявку в рамках РСТ, ви фактично просите про охорону винаходу в кожній з великого числа країн-членів (у даний час більш 100 країн) в усім світі. (http://www.wipo.int/рсt/en/index.html)
  • Міжнародна охорона товарних знаків надається в рамках «Мадридської системи». Мадридська система істотно спрощує процедури реєстрації товарних знаків у багатьох країнах, що є учасниками Мадридської системи. Міжнародна реєстрація в рамках Мадридської системи приводить до таких же наслідків, що і подача заявки про реєстрації товарного знаку, виконана в кожній країні, зазначеної заявником, і, якщо тільки вона не відхиляється відомством зазначеної країни протягом визначеного періоду, вона має в цій країні така ж дія, що і реєстрація в реєстрі товарних знаків цієї країни (http://www.wipo.int/madrid/en/index.html)(см. також «Двадцять питань про Мадридський протокол» (Adobe PDF).)
  • Міжнародна охорона промислових зразків надається на підставі Гаазької угоди. Ця система дає власникові промислового зразка можливість одержати охорону для свого зразка в декількох країнах, шляхом простої подачі однієї заявки в Міжнародне бюро ВОІВ на одній мові зі сплатою мита в єдиній валюті. (http://www.wipo.int/hague/en/index.html)...(продовження)

джерело: Интеллектуальная собственность для бизнеса. Малые и средние предприятия (МСП)
корисний матеріал? Натисніть:
2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2011
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100