На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У світі діє понад 5,8 млн. патентів і кожний день подається 2 тис. патентних заявок, в Україні зареєстровано 86 тис. патентів на винаходи
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

•«Щодо торгівлі та розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних»

2003-12-10
Держдепартамент
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
Л И С Т

27.10.2003 N 16-13/3877

 

Щодо торгівлі та розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних

 

<...> стосовно надання роз’яснення щодо внесення змін до Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів та фонограм» [1587-14] повідомляємо наступне.

Стосовно правил торгівлі та вимог до місць спеціалізованої роздрібної торгівлі примірниками аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних.

Основні вимоги до роздрібної торгівлі примірниками аудіовізуальних творів і фонограм визначені Правилами роздрібної торгівлі примірниками аудіовізуальних творів і фонограм, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.97 р. N 1209 [1209-97-п], із змінами і доповненнями від 17.08.2002 р. N 1178 [1178-2002-п] (далі — Правила). Пунктом 4 Правил передбачено, що роздрібна торгівля примірниками аудіовізуальних творів і фонограм здійснюється спеціалізованими підприємствами, спеціалізованими відділами, секціями підприємств з універсальним асортиментом товарів.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних» [1587-14] (у редакції Закону України від 10.07.2003 р. N 1098-IV [1098-15] роздрібна торгівля примірниками аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних здійснюється тільки в місцях спеціалізованої роздрібної торгівлі цими примірниками. Вимоги до місць спеціалізованої роздрібної торгівлі примірниками аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних та правила такої торгівлі встановлюються Кабінетом Міністрів України.

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних» від 10.07.2003 р. N 1098-IV [1098-15] Міністерством освіти і науки України розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яким передбачено внесення змін до Правил. На цей час проект постанови узгоджується із заінтересованими міністерствами.

Стосовно роздрібної торгівлі примірниками аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних, не маркованих контрольними марками

Відповідно до статті 3 Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних» [1587-14] розповсюдження на території України примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм та баз даних, а також їх прокат дозволяються лише за умови їх маркування контрольними марками.

Водночас, згідно з частиною другою розділу II Прикінцевих положень цього Закону [1587-14] «імпорт, експорт, оптова та роздрібна торгівля примірниками комп’ютерних програм, баз даних протягом 180 днів з дня набрання чинності цим Законом можуть здійснюватися без отримання контрольної марки встановленого зразка». Слід зазначити, що Закон (у редакції від 10.07.2003 р. N 1098-IV [1098-15] набрав чинності з дня публікації в газеті «Урядовий кур’єр», N 158 від 27.08.2003 р.

Таким чином, на сьогодні розповсюдження на території України примірників аудіовізуальних творів та фонограм здійснюється лише за на явності на них контрольних марок, а розповсюдження відеограм, комп’ютерних програм, баз даних дозволяється без маркування їх контрольними марками. Однак з дати закінчення терміну 180 днів з дня набрання чинності зазначеним Законом [1587-14] імпорт, експорт, оптова та роздрібна торгівля примірниками відеограм, комп’ютерних програм, баз даних повинна здійснюватися виключно за умови їх маркування контрольними марками.

Стосовно законності безкоштовного розповсюдження примірників комп’ютерних програм, баз даних (програмного забезпечення) через Інтернет.

Поширення примірників комп’ютерних програм, баз даних через Інтернет може проводитись на комерційній або безоплатній основі.

Поширення примірників комп’ютерної програми безкоштовно (так зване поняття FreeWare) не передбачає жодних обмежень щодо терміну роботи або функціонування програми. Розміщення комп’ютерних програм і баз даних особами, які є його правовласниками, на своїх офіційних сайтах для вільного доступу та безкоштовного поширення такого програмного забезпечення є цілком законним.

Крім поняття FreeWare ще існує так зване поняття ShareWare — умовно-безкоштовне поширення програмного забезпечення, коли програма розповсюджується за гроші, але існує можливість безкоштовно використовувати її якийсь час.

Поняття комерційного програмного забезпечення передбачає розповсюдження комп’ютерних програм і баз даних за гроші. Таке розповсюдження є законним, якщо програми розміщені правовласниками на своїх офіційних сайтах і поширюються через них на платній основі.

До незаконних способів розповсюдження програмного забезпечення через мережу Інтернет відносяться:

розміщення програмного забезпечення особами, які не є його правовласниками;

розповсюдження контрафактних примірників програм через Інтернет (через Інтернет-магазини, дошки повідомлень та об’яв тощо).

 

Голова М.Паладій

корисний матеріал? Натисніть:
2020-11-20
Жива вода
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2011
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100