На главную | Пишите нам | Поиск по сайту тел (063) 620-06-88 (другие) Укр | Рус | Eng   
В мире зарегистрировано более 30 млн. торговых марок (в Украине — сверх 100 тыс.) и эта цифра увеличивается каждый год почти на миллион
  новости  ·  статьи  ·  услуги  ·  информация  ·  вопросы-ответы  ·  о Ващуке Я.П.  ·  контакты за сайт: 
×
Если вы заметили ошибку или опечатку, выделите мышкой текст, включающий
ошибку (всё или часть предложения/абзаца), и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.
×

Интеллектуальная собственность — фундамент инновационной модели развития

2008-09-02
Алла Жаринова

Нині питання, які стосуються охорони інтелектуальної власності в світі, вийшли на перший план і стали вже не просто юридичними або комерційними. Внаслідок всеосяжної інтелектуалізації сучасної світової економіки вони дедалі більше стають політичною проблемою, пов’язаною з економічною безпекою, та вимагають стратегічних підходів до їх рішення. Процеси інтелектуалізації досягли надзвичайно високої інтенсивності, немислимої ще десятиріччя тому.

Протягом тривалого часу правове регулювання відносин, що виникають у зв’язку з використанням інтелектуальних цінностей, вважалося цілком і повністю завданням національних держав, які тим самим заохочували творчість і сприяли вільній ефективній торгівлі результатами інтелектуальної праці з метою економічного та соціального розвитку. Країни по-різному намагалися врегулювати баланс між правами творців на свої твори і правом суспільства на вільний доступ до цих творів. У результаті виникали певні невідповідності між різними національними законами про захист прав інтелектуальної власності. Права, що визнавалися в межах однієї країни, при відсутності спеціальних міжнародних угод для решти країн не існували. На рівні приватних осіб це призводило до використовування твору або винаходу без згоди на те автора чи винахідника й без виплати йому гонорару, на міждержавному ж рівні — до втрати деякими країнами прав на нові технології. Виявилося, що без чіткої регламентації норм користування інтелектуальними благами неможлива міжнародна співпраця практично у всіх галузях людського знання: наукових досліджень, медицини, нанотехнологій, військовій, культури і т. д.


Повністю статтю можна прочитати тут UAMEDIA

источник: UAMEDIA
полезный материал? Нажмите:




2020-11-20
Живая вода
другие статьи...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при использовании любых материалов сайта ссылка на источник обязательна
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100