На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Держава повинна побачити переваги людського потенціалу — знань, інтелектуальної власності, ідей — перед нафтою, газом, металом і нерухомістю: на відміну від природних копалин людський потенціал має здатність накопичуватися.
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

21. Издательство планирует издать книгу «Самоучитель игры на фортепиано», где использовать стихи и музыку (нотный стан)разных авторов, причем все произведения будут использованы в полном объеме. Без заключения договоров с авторами. Правомерно ли это? Возможно ли сослаться на ч.2 ст.21 ЗУ «Об авторском праве ...«? Донецьк. Ольга

Так.


22. Групою авторів написано наукову книгу, але не всі автори є співробітниками нашого інституту, чи маємо ми право зареєструвати його як службовий твір? Суми. Наталія

При умові, що з не співробітниками і інститутом підписана угода на створення даного твору, а співробітники писали книгу в ході виконання службового завдання (існує план-завдання, наказ, таке ін.)


23. Дуже дякую за надану можливість задати питання спеціалістам у галузі інтелектуальної власності, оскільки відповідь не завжди можна знайти у законодавчих та нормативно-правових актах. Свою діяльність у цій сфері лише розпочинаю, тому питань виникає багато. Ось деякі з них: 1. Чи можуть виключні майнові права виконавця твору та автора твору передаватися наперед? Тобто, чи можливо зазначити у договорі, що майнові права виконавця твору на всі виконання, що будуть створені протягом певного строку передаються певній особі /організації/? 2. Чи можливо зареєструвати сценічне ім»я (псевдонім)артиста як торгову марку або знак з метою убезпечити використання такого сценічного імені (псевдоніму)іншим артистом?

1. До майнових прав автора належить виключне право на використання твору, яке передається на підставі Договору на право використання твору. Усі майнові права на використання твору, які передаються за авторським договором, мають бути у ньому визначені. Майнові права, не зазначені в авторському договорі як передані суб’єктом авторського права, вважаються такими, що не передані, і зберігаються за ним. ЗУ «Про авторське право і суміжні права» визначено, що предметом договору про передачу прав на використання твору не можуть бути права, яких не було на момент укладання договору. Хоча існує типова форма Авторського договору замовлення, за яким автор зобов’язується створити у майбутньому твір відповідно до умов цього договору і передати його замовникові. Договором може передбачатися виплата замовником авторові авансу як частини авторської винагороди. Умови договору, що обмежують право автора на створення майбутніх творів на зазначену у договорі тему чи у зазначеній галузі, є недійсними. 2. На вказане Вами слово чи словосполучення можна одержати виключне право, зареєструвавши його як ТМ і отримавши відповідно до ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» свідоцтво (див. статті http://patent.km.ua/ukr/news/group14/i100, http://patent.km.ua/ukr/articles/group14/i57, http://patent.km.ua/ukr/articles/group14/i54). На підставі виключного права власник знаку (свідоцтва) може забороняти іншим особам використовувати (нанесення його на будь-який товар, застосування його під час пропонування та надання будь-якої послуги, для якої знак зареєстровано і т.д.) без його згоди, але некомерційне використання знака чи добросовісне застосування іншим особам своїх імен не потребує дозволу власника свідоцтва.


24. Мы с женой за сняли на видео,несколько уроков по приготовлению национальных вареников а так же других горячих блюд. Уважаемый консултант, подскажите пожалуйста, как можна узаконить, то есть лицензировать или запатентовать нашу идею, с учетом свободного распространения нашей новоиспеченной интелектуальной продукции на рынке домашнего видео? Виктор. Киев

Якщо технологія (рецептура) виготовлення страв є оригінальною (новою), то таку новацію можна запатентувати як винахід (корисну модель), що надасть Вам можливість забороняти її використання на території України, тобто по запатентованій технології (рецепту) приготовляти дане блюдо має право лише патентовласник. Сам текст із зображенням (аудіо відеограма) уроку по приготуванню блюда теж є об’єктом інтелектуальної власності і захищається авторським правом, тобто ніхто без Вашого дозволу не може відтворювати даний урок.


25. По договору подряда для предприятия в 1997году мной создавался ТОРГОВЫЙ ЗНАК, который был выполнен в виде рисунка.В статье 7 пункте 2 Закона «Об авторском праве и смежных правах» в редакции 1995г, действующей на тот момент говориться , что «охрана не распространяется на какие-либо идею, процедуру, метод, процесс, концепцию, открытие, изобретение, полезную модель, промышленный образец, ЗНАК ДЛЯ ТОВАРОВ И УСЛУГ, рационализаторское предложение, обычные данные, даже если они выражены, описаны, разъяснены, проиллюстрированы в произведении и т.п.». В таком случае могу ли я зарегистрировать авторское право на произведение (рисунок- торговый знак) если по закону этот рисунок-торговый знак является НЕОХРАНЯЕМЫМ ОБЪЕКТОМ (название статьи 7 ЗУ «Об авторсокм праве и смежных правах» в редакции 1995г.)? Большая просьба разъяснить пункт 2 статьи 7 в части касающейся знаков для товаров и услуг. Н. Донецьк

Створений Вами твір мистецтва — малюнок (знака чи любого іншого обєкта) відноситься до обєктів авторського права і Ви можете в любий час зареєструвати авторське право на цей твір. Така охорона і відповідно реєстрація не можлива, якщо Ваш малюнок отримав статус «знака для товарів і послуг», тобто відповідно до ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» пройшов відповідні експертизи, внесений в держреєстр і на нього видано свідоцтво.


26. Якщо в Росії іншою групою людей зареєстровано авторське право на проект, чи можна його реєструвати в Україні? Які можуть бути при цьому ускладнення? І взагалі чи можна перевірити зареєстровано те право(ідея, твір) і скільки коштує ця процедура? Мова йде про музичний фестиваль

Зареєструвати авторське право на сценарій музичного фестивалю можна, але при запереченні з сторони російських авторів така реєстрація може бути анульована в судовому порядку. Проводити таку перевірку досить складно і не доцільно, адже авторське право на твір виникає у його авторів і без реєстрації.


27. Подскажите пож.мы снимаем рекламу в ролики клиент хочет использовать эпизод длительностью 3 сек из фильма, надо ли получать разрешение, покупать авторские и смежные права у правовладельцев на такой длительности эпизод. буду очень признательна на ответ. Евгения. Киев

ЗУ «Про авторське право і суміжні права»: «Стаття 9. Охорона авторського права на частину твору Частина твору, яка може використовуватися самостійно, у тому числі й оригінальна назва твору, розглядається як твір і охороняється відповідно до цього Закону...» Є приклади коли проводилися судові процеси по неправомірному використанні одного кадру з фільму...


28. Моє досягнення стосується терапії онкозахворювань. Ця сфера найактуальніша в медицині. Але подача патенту, тим більше патенту міжнародого, може призвести до небажаного витоку конфіденційної інформації. Що Ви могли б порадити? Як у цьому випадку оформити своє авторське право і зберегти свої ноу хау? Юрій. Київ

Ваше досягнення можна оформити як наукову статтю. Законом «Про авторське право...» передбачена процедура реєстрації авторського права на статю, при цьому публікується лише її реферат, а сама стаття депонується в УААСП. Легалізована копія видається лише по запиту автора або суду. Але слід мати на увазі, що при даній процедурі конфіденційність твору УААСП не гарантує. Способи підтвердження факту створення необнародуваного твору й авторства на цей твір http://patent.km.ua/ukr/articles/group30/i258


29. Ваш вопрос: В редакцию журнала «Рабочий севера» поступила рукопись сборника стихотворений, который был составлен Игнаткиным из произведений различных поэтов. Распространяются ли авторские права Игнаткина в целом на сборник, составителем которого он является, если каждое стихотворение, помещенное в сборник, имеет своего автора? Кому в таких случаях принадлежат исключительные права?

Авторські права на збірник будуть належати його укладачу, якщо його робота носила творчий характер, а авторами творів надані дозволи на їх використання.


корисний матеріал? Натисніть:
наші клієнти з України (та Києва), Росії, США, інших країн
 
Захистіть ваші права, скориставшись нашими послугами:

Захистіть свій БРЕНД

подайте заяву на реєстрацію торгової марки (товарного знаку, логотипу) в Україні, за кордоном, або по всьому світу.

Захистіть свою інтеллектуальну власність

будь яка інтеллектуальна власність може бути захищена: комп’ютерна программа, веб-сайт, база даних, стаття, книга, пісня, музика, вірш, малюнок, інші твори науки, літератури та мистецтва.

Придбайте чи продайте

торгову марку (бренд, логотип, товарний знак), винахід, ідею, патент (база та список зареєстрованих ТМ, що продаються їх власниками)


Популярні питання:

інші питання...


Популярні новини:

інші новини...


Популярні статті:

інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2011
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100