На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Патентний повірений на безоплатній основі надає консультації
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Право попереднього користувача запатентованого продукту

2011-06-23
Питання:

Компанія А одержала патент на продукт, що випускається нею. Через деякий час представники компанії виявляють, що запатентований продукт випускається компанією Б. У результаті проведених переговорів з’ясовується, що компанія Б випускає цей продукт протягом 2 років, і почала його виробляти до моменту одержання охорони компанією А. Компанія А подає позов у суд, вимагаючи захисту власних прав і припинення випуску продукту компанією Б. Чи буде вдоволений позов?



Відповідь:

Питання вирішується з посиланням на право попереднього користувача, ст.470 Цивільного кодексу України. Згідно п.1 цієї статті "Будь-яка особа, яка до дати подання заявки на винахід, корисну модель, промисловий зразок або, якщо було заявлено пріоритет, до дати пріоритету заявки в інтересах своєї діяльності добросовісно використала винахід, корисну модель, промисловий зразок в Україні або здійснила значну і серйозну підготовку для такого використання, має право на безоплатне продовження такого використання або використання, яке передбачалося зазначеною підготовкою".

Якщо компанії Б вдасться в суді довести факт попереднього користування, то в позові компанії А повинно бути відмовлене. Звертаю Вашу увагу на те, що компанії Б у суді необхідно довести факт попереднього користування не до моменту одержання компанією А патенту, як Ви пишете, а стосовно більше ранньої дати пріоритету патенту, що може бути на 1-2 роки раніше дати одержання патенту.
Тобто, цілком імовірно, що дата пріоритету патенту була раніше дати початку випуску компанією Б відповідної продукції, що робить останню порушником патенту. Якщо все-таки буде встановлений факт попереднього користування, компанія А вправі вимагати в суді встановлення обсягу використання компанією Б продукції по патенту, щоб мати можливість його контролювати й попередити безконтрольне перевищення обсягу. Для цього компанія А вправі запросити бух.документацію й інші документи компанії Б, що підтверджують обсяг випуску останньої продукції по патенту.

Деякою розрадою компанії А може служити те, що таким "порушником" патенту може бути тільки компанія Б, тобто кількість порушників не може збільшуватися, оскільки згідно п.2 тої ж ст.470 ЦКУ право попереднього користувача може бути передано іншій особі тільки разом з підприємством, на якому мало місце використання тотожного рішення або були зроблені необхідні до цього приготування.



Патент на винахід, корисну модель, промисловий зразок

Порушення патенту

Попереднє використання

Пріоритет заявки

корисний матеріал? Натисніть:

групи: порушення прав; порушення прав
теги: винахід; корисна модель; промисловий зразок; заявка; судова практика; Україна




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2011
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100