На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
На земній кулі зареєстровано більше 30 млн. торговельних марок (в Україні – понад 100 тис.) і це число зростає щороку майже на мільйон
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Заява українських зброярів про те, що автомат Калашникова не захищений юридично,не відповідає дійсності

2003-09-05

28 серпня 2003 року в ефірі програми «Вісті» пролунала інформація про презентацію українськими зброярами «...нової версії прославленого автомата Калашникова...». У сюжеті було заявлено про патентну чистоту виробу, а також про цілий ряд переваг виробу перед російським зразком. На думку представників патентної служби ВАТ «Концерн «Іжмаш» даний сюжет містить багато в чому суперечливу інформацію, що має потребу в коментарях.

«Спроби «поліпшити» автомат Калашникова закордонними модернізаторами починалися багаторазово, і Україна не є тут першовідкривачем, — говориться в заяві прес-служби ВАТ «Іжевський машзавод». — Однак, ці конструкції не одержали широкого застосування. Давати оцінку заявленим характеристикам українського автомата поки рано, але у фахівця не можуть не викликати сумніву можливість ефективної стрілянини однією рукою при використанні автоматного патрона і значне (у 2 рази) підвищення купчастості стрілянини при укороченому стволі».

Як заявляє прес-служба Іжмаша, переважне число закордонних модернізацій автомата Калашникова провадиться в порушення прав російських правовласників. В п’ятидесяті-сімдесяті роки минулого сторіччя СРСР передало деяким країнам ліцензії на виробництво автоматів. Деякі з цих країн, незважаючи на закінчення термінів дії ліцензійних угод, дотепер роблять автомати Калашникова, а також зброю, створену на його основі, повідомляє прес-служба Іжевського машзаводу, користаючись розкрученим брендом, що є порушенням умов цих угод.

Заява директора Київського наукового центра точного машинобудування про те, що автомат Калашникова практично не захищений юридично, не відповідає дійсності, вважають у Іжмаші . М.Т.Калашников є автором декількох десятків винаходів, більшість з який знайшли застосування в зброї, що випускається нашим підприємством. Наше підприємство є правовласником ряду закордонних патентів, отриманих на винахід «Автоматична зброя», що використовується в конструкції автоматів, що виготовляються в дійсний час, Калашникова. Наприклад, в Українському патентному відомстві Іжмаш одержав національний патент № 45494 від 24.07.97р. Крім того, на цей винахід отримані Євразійський патент, що діє в Росії, Азербайджані, Вірменії, Бєларусі, Казахстану, Киргизстані, Молдові, Таджикистані, Туркменістані, національні патенти Туреччини, Словенії, Грузії і Китаю. Подано заявки на одержання національних патентів ряду закордонних країн. Озвучене в програмі «Вістиі повідомлення не дозволяє зробити висновок про те, наскільки український автомат відповідає ознакам, захищеним цими патентами. «Сподіваємося, що питання так називаної «патентної чистоти» зброї, створеного українськими конструкторами, — говориться в заяві прес-служби ІжмашУ, — буде зважуватися цивілізованим способом відповідно до діючого патентного права і міжнародними угодами.

 

Джерело: ИА REGNUM

корисний матеріал? Натисніть:
інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2011
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100