На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У США «індустрія копірайту» створює 5% ВВП, а інтелектуальна власність є головною статтею експорту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

ДДІВ заборонив робити замах на торгову марку «Олейна»

2008-08-12

Колегія Апеляційної палати Держдепартаменту інтелектуальної власності визнала ТМ «Олейна» загальновідомою за станом на 31 грудня 2003 року.

Про це повідомив власник ТМ «Олейна» — міжнародна компанія Бунге: «Дане рішення має ключове значення для захисту права інтелектуальної власності нашої компанії на ТМ «Олейна». Зокрема, це надає Oleina S.A. (дочірня компанія Бунге) підстави для відміни всіх реєстрацій ТМ «Олейна» на ім’я будь-яких третіх осіб, здійснених після 31 грудня 2003 року».

Директор Griffon Law Group, адвокат Ганна Огренчук підтримала позицію Бунге: «компанія Оleina S.A. як особа, що першою подала заявку на використання знаку «Олейна» для продуктів класів N 29 (харчові рослинні олії), має пріоритетне право на використання цього знаку для позначення товарів як цього класу, так і інших класів, а інші особи без узгодження з власником знаку цим правом не володіють».

У свою чергу, в компанії «3-Д», продовжують наполягати на законності використання компанією даної марки. Так, представник ТОВ «3-Д» Юрій Лелеко відзначив: «Класи, за якими на ім’я нашої компанії зареєстровано правоправо використання ТМ «Олейна» не перетинаються з класами продукції, яку випускає Бунге, тому ми діємо законно».

Нагадаємо, що в травні 2008 року компанія «3-Д» звернулася до господарських судів Києва і Дніпропетровська з вимогою заборонити мережам роздрібної торгівлі —«МЕТРО Кеш енд Керрі Україна», «Омега», «РЕАРДІ», «АТБ-Маркет» і «Фоззі-Груп» продавати олію «Олейна», вироблену дочірнім підприємством Бунге, — Дніпропетровським МЕЗ.

Як раніше повідомлялося, 26 червня 2008 року компанія Бунге Україна заявила про спробу Сергія Янченка і ПП «3-Д» привласнити права на належну Бунге ТМ «Олейна» і заблокувати виробництво і продаж олії «Олейна».

Згідно з даними «Антирейдерського союзу підприємців України», в листопаді 2007 року Солом’янський райсуд міста Києва задовольнив позов Сергія Янченка до Держдепартаменту інтелектуальної власності, відмінивши раніше ухвалене Укрпатентом рішення про відмову Сергію Янченку в реєстраціїреєстрації на його ім’я товарного знаку «Олейна». При цьому, дане рішення було ухвалене судом на підставі висновків експертизи, проведеної судовим експертом, привернутим самим позивачем, а представники ЗАТ з ІІ «ДМЕЗ», Бунге Україна і OLEINA S.A. не були повідомлені про проведення слухань.

У березні 2008 року Сергій Янченко передав право на використання ТМ «Олейна» ПП «3-Д». У червні компанія «3-Д» заявила про свої плани по виведенню нефрасів і іншої хімічної продукції під ТМ «Олейна-хімікати» на український ринок.

У свою чергу, конфлікт навколо ТМ «Олейна» і «ДМЕЗ» розгорівся через виробничий майданчик заводу, що знаходиться в центрі Дніпропетровська і оцінений в 100 мільйонів доларів.

24 квітня 2007 року Міжвідомча комісія з питань протидії протиправному поглинанню і захопленню підприємств визнала, «що в ситуації навколо ЗАТ «ДМЕЗ» (виробник олії «Олейна») спостерігаються ознаки підготовки до рейдерського захоплення підприємства».

Довідка: Бунге Україна є підрозділом міжнародної інтегрованої компанії Бунге, що працює на ринку сільгосппродукції і продуктів харчування. Bunge Ltd. була заснована в 1818 р. в Амстердамі, на даний час головний офіс компанії знаходиться в Уайт Плейнс, Нью-Йорк, США. Чисельність працівників перевищує 22 000 в 32 країнах світу. Bunge є світовим лідером на ринку пляшкової рослинної олії.

Компанії Bunge належить 94% акціонерного капіталу ЗАТ з іноземними інвестиціями «Дніпропетровський олієекстракційний завод», зернотрейдер ДП з ІІ «Сантрейд», елеватори в Одеській, Дніпропетровській, Кіровоградській областях і в Криму, а також торгова марка «Олейна».


Джерело: Журнал «Інтелектуальна власність»

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100