У цілому третина комп’ютерів у світі використовує неліцензовані програми. Тільки торік фірми-виробники програмного забезпечення втратили $48 млрд. Тим часом, пірати відкривають для себе нові ринки, повідомляє «К2Капітал» з посиланням на Deutsche Welle.
Згідно даним американського Інституту співробітництва з метою розвитку, які були обнародувані в Мюнхені, обіг нелегального програмного забезпечення обчислюється в мільярдах євро. Однак точний збиток підрахувати важко. Проте, Георг Хернлебен (Georg Herrnleben), співробітник центрального- і східноєвропейського відділу Альянсу бізнесу-програмування (BSA), солідаризується з висновками експертів IDC. Так, IDC порівнював кількість куплених комп’ютерів і придбаного програмного забезпечення до них. Дані при цьому значно розходяться: «І ця різниця припадає на частку піратів», — стверджує пан Хернленбен.
Дослідження IDC враховувало дані, отримані з 108 країн світу. Із часу аналогічного дослідження, проведеного 6 років тому, в 67 країнах — а це більш, ніж половина — відсоток використання піратських програм став знижуватися. Однак у таких країнах, як Бразилія, Росія, Індія й Китай ця проблема придбала ще більшу гостроту. «У цих країнах ринок росте так швидко, що не існує ніяких можливостей для того, щоб значно знизити частку піратських програм. Нові комп’ютери як і раніше купуються разом з неліцензованими програмами», — говорить пан Хернлебен.
Відповідно до результатів дослідження IDC, самі чесні комп’юторщики на Землі проживають у США, Люксембурзі й Новій Зеландії. За останнім даними, частка піратських програм у цих країнах знизилася за останні роки до 27%.
Джерело: Companion
корисний матеріал? Натисніть:
|