На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
«Венчурний бізнес — це коли інвестуються 10 компаній, з них половина стає банкрутами, у трьох ви повертаєте свої інвестиції, одна дає 10-кратне зростання й у ще одній компанії прибуток в 100 разів перевищує вкладення» — Тім Дрейпер
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

RIAA завалила університети США листами з погрозами

2008-05-05

За останні десять днів квітня університети в США виявилися завалені листами від Американської асоціації звукозаписних компаній (RIAA). Кількість повідомлень від лейблів про те, що у вузах мав місце незаконний файлообмін, збільшилося у двадцять разів. Хоча насправді число випадків нелегального обміну файлами між студентами залишилося на колишньому рівні.

Приміром, Університет Індіани з 21 квітня почав отримувати щодня по вісімдесят повідомлень від RIAA про порушення копірайту. Колись у вуз приходило не більше сотні листів на місяць від RIAA, MPAA й HBO разом узятих. У повідомленнях міститься така інформація, як IP-адреса пірата, протокол файлообміна й назва файлу, на який був порушений копірайт. Персонал навчального закладу, здивований шквалом листів, зрівняв ці дані з університетськими логами, щоб упевнитися, що обвинувачення правдиві. Результат виявився несподіваним: відомості у всіх останніх повідомленнях не відповідали логам траффіку. Більше того, логи не демонстрували росту файлообміну. Виходить, що повідомлення розсилалися без доказів того, що порушення дійсно мали місце.

RIAA також закидала повідомленнями Чиказький університет, Університет Джорджа Вашингтона й Університет Цинциннаті. Примітно, що представники студій звукозапису відмовилися пояснити, чим був визваний такий сплеск обвинувачень. Однак є припущення, що активність RIAA має політичне підґрунтя. Іншими словами, збільшуючи кількість повідомлень, що розсилають, асоціація бажає показати, як різко виріс рівень файлообміна. Таким чином, RIAA сподівається пролоббіювати прийняття антипіратських законів, згідно яким університети, що отримали більше певної кількості повідомлень від RIAA, повинні будуть встановлювати спеціальне фільтруюче або моніторингове ПО.

Тим часом, звукозаписна індустрія не забуває «промивати мозки» і школярам. Лейбли фінансують глобальну інформаційну кампанію, що запускає благодійна організація Childnet. У рамках цієї кампанії в школах і коледжах в 21 країні будуть поширюватися брошури, які розказують учням про потенційні небезпеки, пов’язаних з використанням файлообмінних мереж. Зокрема, довідник застерігає, що при нелегальному зкачуванні музики, фільмів й ігор з інтернету юний користувач може порушити закон про копірайт, заразити свій комп’ютер вірусами й втратити безпеку й таємницю приватного життя. Крім того, школярів сповіщають про те, що за їхню нелегальну діяльність несуть відповідальність батьки. Засоби на видання цієї брошури виділила Міжнародна федерація виробників фонограм (IFPI).


Джерело: Securitylab

корисний матеріал? Натисніть:




інші новини...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100