Більшість справ щодо порушення прав інтелектуальної власності в Україні не доходять до суду, або опротестовуються та закриваються задовго до першого судового засідання. Про це Президент Української групи Міжнародної організації з охорони інтелектуальної власності Антоніна Похоренко-Андерсон повідомила на засіданні «круглого столу» на тему: «Неліцензійне програмне забезпечення — загроза економіці Дніпропетровської області. Стратегія боротьби» у Дніпропетровську 2 квітня.
«Через комп’ютерне піратство Україна недавно була знову включена до верхньої десятки складеного США «спеціального списку 301» країн, які не вживають заходів для боротьби з піратством і до яких рекомендується застосувати економічні санкції. За «участь» у цьому списку до 2006 року Україна мала ембарго на поставку сталі, чим це відгукнеться цього разу — невідомо. У ряді країн вже давно введено санкції не тільки за виготовлення, а й за придбання контрафактної продукції, в Україні, на жаль, усі зусилля фахівців з виявлення піратської продукції зводяться нанівець, коли справа доходить до суду. За рівнем важливості розкриття злочини у сфері інтелектуальної власності перебувають поки що чи не найостаннішому місці», — зазначила Антоніна Похоренко-Андерсон.
Довідка: У 2007 році в Дніпропетровській області було порушено 19 кримінальних справ за використання неліцензійного програмного забезпечення.
Журнал «Інтелектуальна власність»
корисний матеріал? Натисніть:
|